Tak tu máme dalšího účastníka o nekončící souboj o čelo prestižního žebříčku hodnocení fotoaparátů mobilních telefonů. Čínské Vivo sice patří už dlouhá léta do kvalitativní špičky, ale jejich telefony se zatím na super výkonné fotoaparáty nesoustředily. To už ale neplatí, protože nové Vivo X50 Pro+ překvapilo a neohroženě zaútočilo na těžké váhy z Huawei nebo Xiaomi.  Poprvé se telefon této značky zvládl procpat do Top 5 na DxOMarku a tak se jedná o historický moment.

Vivo X50 Pro+ má podobnou sestavu čtyř foto-senzorů jako starší X50 Pro, ale namísto revoluční gimbal stabilizace sází raději na klasický OIS. Hlavní 50 Mpx má papírově poměrně vysokou světelnost f/1.9, ale na výsledcích to není vůbec poznat. Dvojice telefoto senzorů, 32 Mpx a 13 Mpx mají 2 x respektive 5x optické přiblížení a druhý z nich kromě OIS také impozantní fokální délku 124 mm. Vše pak doplní ještě 13 Mpx ultra-wide senzor.

Telefon zvládl dosáhnout výborných 127 bodů celkově, což jej řadí na třetí místo za Xiaomi Mi 10 Ultra a Huawei P40 Pro. Vedl si skvěle jak v testu fotografií (139 bodů), tak i snímání videa (104 bodů). V hodnocení hladiny šumu, podání barev nebo autofokusu je dokonce nejlepší ze všech testovaných a v nočních snímcích na druhé pozici. Na špičkovou konkurenci výrazně ztrácí jen v testu širokoúhlých záběrů, ale nic přece nemůže být dokonalé. Každopádně se s Vivo musí začít do budoucna počítat v kategorii té nejlepší mobilní fotografie.