Na konci března/marca letošního roku byl na indickém trhu představen telefon nižší třídy Samsung Galaxy M11. A od té doby se za poměrně přijatelnou cenu prodával výhradně v Indii a na několika vybraných trzích. Ovšem nyní jej výrobce začíná přesouvat i na evropské trhy. První zemí, kde jde do prodeje je Nizozemsko. Cena není špatná, i když za 159 euro se jistě dají na evropském trhu sehnat i telefony s lepšími specifikacemi. Je také pravděpodobné, že po Nizozemsku se telefon začne prodávat i dalších zemích v Evropě, kde se jeho cena může lišit. A protože byl telefon představen před více než půl rokem, zopakujeme si jeho specifikace.

Hlavní parametry

Samsung Galaxy M11 má poměrně velký 6,4 palcový LCD displej s rozlišením 1560×720 pixelů. V jeho levém horním rohu je „díra“ pro přední 8 MPix kameru. To, že jde o levnější telefon naznačuje i použitý procesor, kterým je Snapdragon 450. Jde o osmi jádrový čipset s jádry Cortex-A53, postavený na 14 nm výrobní technologii. Pro evropský trh má telefon jednu paměťovou verzi, a to se 3 GB operační paměti a 32 HGB interního úložiště. To však lze dále rozšířit až na 256 GB.

Hlavním tahákem telefonu je jistě baterie, která má slušnou kapacitu 5000 mAh a podporu 15 W nabíjením. V rámci konektivity nechybí Dual 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n 2,4 GHz, Bluetooth 4.2, GPS, Glonass, Beidou, Galileo, 3,5 mm audio jack a USB Type-C. Operačním systémem je Android 10 s nadstavbou One UI 2.1.

Při pohledu na zadní panel, který je vyroben z pevného polykarbonátu, si nelze nevšimnout trojitého fotoaparátu. Ten je uložen vertikálně v levém horním rohu. Primární snímač má 13 MPix a světelnost f/1.8, druhý 5 MPix senzor se clonou f/2.2 funguje jako širokoúhlý objektiv a třetí 2 MPix se světelností f/2.4 slouží pro zachycení hloubky ostrosti. Není to sice extra skvělá kombinace senzorů, ale musíme brát v potaz, že jde o levný telefon. Pod kamerovým modulem uprostřed je uložen snímač otisků prstů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.