Telefon Redmi Note 10 5G už delší dobu toužebně vyhlížejí snad všichni fandové značky Redmi. Přístroj má za sebou už několik certifikací, díky kterým se proslýchá, že bude představen už brzy. Tipaři odhadují, že představovačka proběhne už v tomto měsíci. Další z tipařů očekávají, že telefon bude vydán ve třech verzích. Mělo by jít o verzi s podporou 4G, verzi s podporou 5G a také verzi Pro s podporou 5G.

Podle poslední informace, kterou sdílí na čínském Weibo tamní tipař, dostane Redmi Note 10 5G zbrusu nový procesor Snapdragon 750G. Ten je sice mírně horší než čipset Snapadragon 765G, ale i přesto nabídne solidní výkon a podporu 5G. Tipař také spekuluje o tom, že displej telefonu bude mít vysokou obnovovací frekvenci 144 Hz a ve výbavě bude i 5000 mAh baterie. A aby toho nebylo málo, proslýchá se, že Note 10 5G by mohl být rebrandem modelu Xiaomi Mi 10T Lite.

Nicméně se mluví i o tom, že verze Redmi Note 10 Pro 5G by mohla být osazena procesorem z dílen MediaTek, konkrétně by mělo jít o Dimensity 820. Ten je určen telefonům střední a vyšší střední třídy a je postaven na 7nm výrobním procesu. O chystaných Redmi strojích s podporou 5G se toho namluvilo už celkem dost, ale verze, která bude podporovat 4G je zatím v utajení. Snad jediné, co vynesli tipaři na sít bylo info, že telefon by mohl mít Snapdragon 732G. To zas vedlo k úvahám, že půjde o přejmenovaný Poco X3. Samozřejmě všechny výše uvedené zvěsti je nutno brát s rezervou. Nic totiž nebylo výrobcem potvrzeno. Ale pokud vyjde předpověď, že telefony budou představeny tento měsíc, jistě na ně Redmi upozorní a poodhalí některé z jejich parametrů.