Už nějakou dobu víme, že značka Realme chystá na cestu k evropským břehům další várku telefonů. Je to řada Realme 7, která byla oficiálně představena v Indii na začátku minulého měsíce. Na konci září/septembra se spekulovalo o tom, že se telefony Realme 7 a Realme 7 Pro na evropský trh dostanou co nevidět. A dokonce v té době tipaři odhadovali, jaké budou jejich ceny na Starém kontinentu. Odhadovali také, že oba modely dostanou jako bonus podporu NFC. Ovšem stále nebyl zveřejněn přesný termín představení.

Nyní ale už řada Realme 7 zná termín svého uvedení v Evropě. Výrobce jej stanovil na 7. října/októbra. Sám šéf značky, pan Madhav Setha, termín potvrdil na Twitteru a dodal, že prezentace vypukne přesně v 10:30 středoevropského letního času. Akce proběhne online. Zároveň potvrdil i podporu NFC, což je funkce, která indické verzi telefonů chybí.

Kromě NFC bude mít evropská verze i další nepatrné rozdíly. Model Realme 7 bude mít u hlavního fotoaparátu primární senzor s rozlišením 48 MPix namísto původního 64 MPix snímače. Zbytek parametrů zůstane stejný. Naopak Pro verze bude mít naprosto stejné parametry jako její indická sestra. A protože se proslýchá, že pro evropský trh je také připravena Realme nabíječka UltraDart s výkonem až 125 W, je dost možné, že bude představena zároveň s telefony řady Realme 7.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.