Kromě nových telefonů řady Xiaomi Mi 10T jsme se dnes na monstr akci čínského výrobce dočkali i další, velmi dobré zprávy. Po dlouhých průtazích (čínské představení bylo letos v lednu) totiž konečně na globální trhy dorazí i chytré hodinky Xiaomi Mi Watch. A i s odstupem 8 měsíců jde stále o skvělý model, i když musíme zmínit jeden zásadní fakt. Ačkoliv Xiaomi inzerují pro Evropu tento model jako Mi Watch, tak se v podstatě jedná v podstatě o Mi Watch Color, což je odlišný a výrazně levnější produkt s mnoha změnami.

Hodinky mají kruhový 1.39-palcový AMOLED displej s rozlišením 454 x 454 pixelů, krytý Gorilla Glass 3, ale podle všeho nepodporují funkci Always-on. Tělo hodinek je z nerezového kovu a základní pásek je pak silikonový. Potěší vestavěné GPS a kompas, stejně jako 5ATM voděodolnost, senzory pro měření okysličení krve a sledování spánku, nebo 117 sportovních režimů. První zprávy zmiňují i NFC čip, ale na oficiálních materiálech k vidění není a protože systémem není Wear OS, tak by jeho funkčnost na mobilní platby asi stejně nefungovala. Naděje ale stále ještě žije. Vestavěná 420 mAh baterie pak údajně vydrží až 16 dnů provozu, což je skvělé.

V nabídce by mělo být hned šest barev silikových řemínků a trojice barev pro samotné tělo hodinek. Cena pak byla stanovena na velmi solidních 99 euro, ale zatím nebylo zveřejněno konkrétní datum dostupnosti. Ale podle všeho by to nemělo už dlouho trvat. Xiaomi Mi Watch vypadají velmi dobře a určitě se budou také skvěle prodávat, ale přece jen si fajnšmekr povzdechne, že se na globální trhy nedostaly ty „opravdové“ Mi Watch.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.