Asi není třeba připomínat, že společnost Xiaomi má natolik široký záběr, že dnes už se můžeme setkat s jakýmkoli produktem s jejich značkou. Její portfolio je obrovské, a to zejména na čínském trhu. Do našich luhů a hájů se některé z jejich produktů podívají jen zřídka. Například jejich chytré televize jsou jedničkou na čínském trhu a postupně se jejich prodeje rozšiřují i do dalších zemí. Zejména indický trh si v tomto segmentu přichází na své. Není však vyloučeno, že se prodej televizí rozšíří i do dalších regionů. A pokud ano, mohli bychom se i my těšit na novou řadu 82 palcových televizí Mi TV Lux.

Xiaomi uvedla v rámci řady dva modely, konkrétně jde o Mi TV Lux a Mi TV Lux Ultra. Oba televizory mají úhlopříčku 82 palce, technologii MEMC pro kompenzaci pohybu, podporu Dolby Vision a Dolby Atmos. Další zajímavostí je i to, že model Lux Ultra má rozlišení 8K a obnovovací frekvenci 60 Hz. Jde zároveň o jeden z prvních televizorů s 5G připojením.

Xiaomi Mi TV Lux Ultra

Jak již bylo řečeno OLED obrazovka má vysoké rozlišení a pozorovací úhel dosáhl na 178 stupňů. Najdeme zde podporu 98% barevného gamutu DCI-P3. Maximální jas je vysokých 2000 nitů a kontrastní poměr je 1400000:1. Obrazovka dále podporuje HDR10+, 120 Hz MEMC a Dolby Vision.

Televize je opatřena čipsetem Novatek 72685 se čtyřmi jádry a GPU Mali G51 MP4. Procesor doplnily 4 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Dalším prémiovým rysem jsou výsuvné soundbary po stranách obrazovky s celkem osmi reproduktorovými jednotkami. Najdeme zde i režim nízké latence a DC stmívání. Televize běží na Xiaomi systému Patchwall a podporuje dvoupásmovou Wi-Fi, Bluetooth 5.0, tři HDMI 2.1 porty, dva USB porty, ethernetový port, AV port a také port Fiber Optic.

Xiaomi Mi TV Lux

Tento model má poněkud nižší parametry, ale i přesto jde stále o prémiové specifikace. 82 palcový OLED panel má rozlišení 4K, podporu HDR10+ a pozorovací úhel 178 stupňů. Je tu i podpora 93% barevného gamutu DCI-P3, výborný jas 1000 nitů a kontrastní poměr 1400000:1. Televizi pohání procesor MediaTek MT9650 s GPU Mali-G52 MCI. Tento model nepodporuje 5G sítě. Operační paměť má kapacitu 4 GB a interní úložiště je pak 64 GB. I tento televizor běží na systému Patchwall. K dalším parametrům patří dvoupásmová Wi-Fi, Bluetooth 5.0, tři HDMI porty, dva USB porty, AV port a optický port.

Televizor dále podporuje Dolby Vision, HDR10, HDR10+, algoritmus pro redukci šumu a 120 HZ MEMC. O kvalitní zvuk se postará šest duálních reproduktorů s výkonem 30 W a Dolby Atmos, DTS-HD a Mi Stereo Sound.

Cena a dostupnost

Zda se budou televize řady Mi TV Lux prodávat i mimo čínský trh není známo. Ale popravdě řečeno šance jsou minimální. V Číně přijde model Mi TV Lux na 9999 jüanů, což je zhruba 1466 dolarů. Model Mi TV Lux Ultra pak stojí 49999 jüanů, v přepočtu zhruba 7330 dolarů. Prodeje by měly být zahájeny 21. října/októbra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.