Zhruba před dvěma měsíci byl oficiálně představen telefon OnePlus Nord. Ten měl předznamenat návrat společnosti ke kořenům a zabijákům vlajkových lodí. Jde o silně konkurenční přístroj s podporou 5G a dobrým poměrem cena/výkon. Asi není třeba dodávat, že zároveň mluvíme o modelu střední třídy. A už ve chvíli představení se mluvilo i o tom, že Nord je prvním telefonem nové řady, ve které nezůstane dlouho osamocen. Podle zvěstí na síti by se další přístroj mohl objevit už brzy a někteří tipaři si myslí, že se bude jmenovat OnePlus Nord N10 5G.

K tomu všemu se na oficiálním instagramovém účtu společnosti objevila upoutávka. Jde vlastně o černo bílý náčrtek loga, který doplnil hashtag #CommingSoon. Není ale potvrzeno, že by se chystaný telefon měl jmenovat OnePlus Nord N10 5G. Nicméně nedávné zvěsti naznačují, že přístroj s tímto názvem a velmi dobrou cenou by se měl začít co nevidět prodávat ve Spojených státech. Jeho oficiální představení by údajně mělo proběhnout někdy kolem 15. října/októbra.

Ovšem specifikace modelu Nord N10 jsou stále tajemstvím, proto se musíme spolehnout jen na to, co odhadují tipaři. Telefon by měl mít 6,49 palcový displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 90 Hz. Jako procesor by měl být použit Snapdragon 690 s podporou 5G sítí, 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Proslýchá se také, že půjde o první telefon společnosti, který dostane 64 MPix snímač hlavního fotoaparátu. Doplnit by jej měl 8 MPix širokoúhlý objektiv a dva 2 MPix senzory. Další parametry známy nejsou, ale odhadovaná cena by se měla pohybovat pod 400 dolary. Není ani známo to, zda je telefon exkluzivně určen pro americký trh a nebo bude nabízen i na dalších trzích.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.