Fandové značky OnePlus se už pomalu připravují na oficiální představení nové „půlgenerační“ řady, které by mělo proběhnout už 14. října. Podle v podstatě veškerých analytiků měla mít nová řada jen jeden jediný model, ale až dodnes nebylo k dispozici oficiální vyjádření firmy. To si dnes můžeme s úspěchem odškrtnout, protože samotný šéf Pete Lau se dnes na sociální síti Weibo na toto téma rozhovořil. A máme tak pěkně černé na bílém, že OnePlus 8T Pro se opravdu letos nepředstaví.

Podle jeho slov jde o logické vyústění situace, protože základní OnePlus 8T nemá být náhradou původního Pro modelu. Ten navíc v podstatě v mnoha ohledech momentálně ani nelze příliš vylepšit, takže bude dále sloužit jako letošní vlajková loď firmy. A podobná filosofie by podle všeho měla být použita i pro příští roky, takže budeme mít jen jeden opravdu high-end model OnePlus.

Základní OnePlus 8T bude v mnoha ohledech vylepšením oproti OP8, jako například se 120 Hz displejem, 65W rychlo-nabíjením nebo lepším hlavním fotoaparátem. Jeho hlavní senzor ale možná nebude tak zázračný, jak někteří očekávají. Použitý by měl totiž být opět 48 Mpx Sony IMX586, který už toho zažil opravdu hodně. Tu čest jsme s ním totiž měli už v roce 2018 s řadou OnePlus 7. Samozřejmě bude určitě vylepšena softwarová stránka věci, ale o žádný útok na špičku foto-žebříčku se bez debat jednat nebude.

Pete Lau ale také zmínil, že nový model telefonu nebude jedinou hvězdou představovačky a dočkáme se i dalších překvapení. Těch by mohlo být dokonce hned několik, alespoň tomu nasvědčuje teaser obrázek. Z něj to dokonce vypadá třeba na herní nástavec na telefon, nová sluchátka, nový typ kabelu nebo dokonce notebook… Ale to jsou možná jen velmi optimistická očekávání a na vše si musíme ještě dva týdny počkat.