Není tomu až tak dávno, co čínská značka Meizu patřila ke smetánce mobilního průmyslu. Jejich telefony byly na výši jak výbavou, tak obvykle i poměrně přívětivou cenou. Jedinou Achillovou patou Meizu byl historicky jejich systém Flyme OS, který se většina uživatelů velmi rychle naučila nenávidět. Jejich podpora aktualizací také nikdy nepatřila k nejrychlejším a zejména nové mezinárodní verze firmwaru byly vzácnější než jednorožec. I tak je ale dnešní oznámení pořádnou fackou, protože jen podtrhuje masivní ústup značky z výsluní.

Meizu totiž dnes oficiální oznámili, že se rozhodli hodit ručník do ringu ve spojitosti se slíbenou aktualizací na Android 10 u modelů X8 a Note 8. Tyto midrange telefony byly představeny v roce 2018 a v základu měly nainstalovaný Android 8 Oreo. Před pár měsíci pak firma s velkou slávou oznámila plány na Android 10 update, což uživatelé s povděkem kvitovali. Dnešní oznámení pak úspěšně ničí veškeré naděje, protože aktualizace nikdy nedorazí. Inženýři Meizu podle všeho nebyli schopni vyřešit veškeré problémy spojené s vývojem a tak raději rovnou vše vzdali.

Podle Meizu byl vývoj aktualizace od začátku velmi problematický a telefony se potýkaly třeba se ztrátou signálu nebo rovnou IMEI, poruchami příjmu Bluetooth, nefunkčností čtečky otisků prstů nebo celkovou nestabilitou systému. A po mnoha neúspěšných pokusech o nápravu byly práce nakonec oficiálně zastaveny. Oba telefony tak sice dostanou nový stabilní update na Flyme 8.1.5.0A, ale vše bude založené na starším Androidu. Pád Meizu do obskurity tak pokračuje a jako starému fanouškovi značky mi to prostě a jednoduše je líto.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.