Do oficiálního představení telefonů Xiaomi Mi 10T a Mi 10T Pro zbývá doslova jen pár dnů. Prezentace by totiž měla proběhnout 30. září/septembra. A přestože už o chystaných přístrojích víme poměrně dost, podíváme se na to, co nám servírují na poslední chvíli tipaři na Twitteru. Jde o další renderované obrázky a vlastně i o souhrn všech specifikací, které by měly chystané modely mít.

Nám již poměrně známý tipař, který si říká Sudhanshu, zveřejnil na svém twitterovém účtu nejen obrázky obou modelů, ale přihodil i kompletní specifikace. V rámci designu telefonů Xiaomi Mi 10T a Mi 10T Pro tím potvrdil to, co jsme už mohli před nedávnem na síti vidět. Přesto neuškodí, když si dneska vše ještě před představovačkou znovu prohlédneme.

Xiaomi Mi 10T

Standardní verze by měla mít 6,67 palcový IPS LCD displej s „dírou“ v levém rohu, ve které je uložena přední 20 MPix kamera. Obrazovka má rozlišení FullHD+ a poměr stran 20:9. Tipař dále potvrdil, že obnovovací frekvence bude mít vysokých 144 Hz. Dále bychom zde měli najít podporu barevného gamutu DCI-P3 a ochranu Gorilla Glass páté generace.

Potvrzen je i procesor Snapdragon 865 s 8 GB operační paměti LPDDR5 a 128 GB interního úložiště UFS 3.1. Kapacita baterie by měla být solidních 5000 mAh a nemělo by údajně chybět ani rychlé nabíjení s výkonem 33 W. Zadní fotoaparát bude trojitý, i když na renderech to vypadá na čtyři snímače. Primární senzor bude mít 64 Mpix a další dva pak dostanou 13 Mpix a 5 MPix. Také zadní panel by měl být pokryt sklem Gorilla Glass 5. Snímač otisků je uložen na hraně přístroje. Podle tipaře by Mi 10T měl mít i stereo reproduktory, Hi-Res Audio, dvoupásmovou Wi-Fi, NFC, Bluetooth 5.1 a IR blaster. Poslední z uvedených specifikací je rozměr 165,1×76,4×9,33 mm. Hmotnost telefonu by měla být 218 gramů. Telefon bude nabízen v barvě černé a stříbrné.

Xiaomi Mi 10T Pro

Pro verze má stejně jako ta standardní 6,67 palcový LCD displej s FullHD+ rozlišením. Má také stejnou obnovovací frekvenci a „díru“ pro přední 20 MPix kameru. Také procesor je stejný a stejná je i kapacita operační paměti. Hlavním rozdílem je to, že bude na výběr v rámci interního úložiště, kdy by mělo být k dispozici buď 128 GB nebo 256 GB.

Název Pro se tak odrazí především u hlavního fotoaparátu. 64 MPix senzor zde nahradí 108 MPix snímač. Další dva senzory mají 13 MPix a 5 Mpix. Stejně jako u standardní verze jde o širokoúhlý objektiv a makro objektiv. Baterie má 5000 mAh s podporou rychlého 33 W nabíjení a stejně jako u modelu Mi 10T nebude chybět dvoupásmová Wi-Fi, NFC, Bluetooth 5.1 a IR blaster. Snímač je i v tomto případě uložen na hraně. Pro verze bude nabízena na rozdíl od té standardní ve třech barevných variantách, a to černé, stříbrné a modré.