Oficiální představení nového vlajkového modelu OnePlus 8T máme už pár dní potvrzeno na 14. října, takže fandové už pomalu začínají leštit kladiva na prasátka. „Půlgenerační“ posun sice nebude nijak revoluční, ale mohlo by se jednat o vyladěný kousek za (doufejme) solidní cenu. A jak už je zvykem, tak firma v očekávání nového modelu snižuje ceny u předchozí generace OP8, aby se skladové zásoby vyprodaly rychleji. Bohužel nejsou cenové škrty konsistentní napříč globálními trhy a Evropa tak bohužel zůstala někde na půli cesty.

Na jiných světových trzích totiž spadly ceny základní verze OnePlus 8 na 599 dolarů, což už je velice zajímavá cenová hladina. Český trh samozřejmě automaticky trpí převodem na eura, takže pro našince je telefon k mání za 669 euro, opět o nesmyslných 20 euro více než u sousedů v Německu. Výkonnější nekompromisní OnePlus 8 Pro pak ve světě spadnul na 799 dolarů, ale asi zapomněli informovat kolegy v Evropě. U nás tak stále padneme do mdlob při pohledu na cenu základního modelu 919 euro, případně 899 euro u sousedů. Logika ? Nehledejte.

Uvidíme, jak celou situací zamíchá nový OnePlus 8T, protože zatím jsou spekulace o jeho cenovém zařazení poměrně chaotické. Ale logickým pohledem na věc asi levnější než základní OP8 nebude… Přece jen přináší celou řadu vylepšení, ať už hovoříme o 120 Hz obnovovací frekvenci AMOLED displeje, podporu 65W rychlo-nabíjení, nebo lepší fotoaparáty na obou stranách přístroje. Konkurence momentálně také „šlápla“ do koní a takový Samsung Galaxy S20 FE jim v mnoha ohledech dýchá na záda. Tak se třeba dočkáme příjemného překvapení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.