Společnost Huawei je, řečeno s trochou nadsázky, v háji. A to díky americkým sankcím, které přitvrdily a snaží se čínského výrobce dostat z výsluní do stínu. Situace zatím není až tak kritická, ale brzy by mohla být. Alespoň tedy v segmentu chytrých telefonů. A později možná i v rámci rozvoje a provozování 5G sítí. Letos ale můžeme očekávat možná poslední vlajkové telefony řady Mate 40 a vypadá to, že i telefony řady Huawei Nova 8.

Před pár dny prosákly na síť zvěsti, že řada telefonů Huawei Nova 8 je skutečně v přípravách a že zřejmě, díky americkým sankcím, bude osazena procesory Dimensity z dílem MediaTek. Někteří z čínských tipařů potvrzují, že telefony budou skutečně vydány a jako důkaz místo slibů přihazují i reálné fotky. Mezi tipaře, kteří na Twitteru zveřejnili reálné fotky, patří i pán, který si říká Teme.

Pravda je sice ta, že sdílená fotka není příliš kvalitní a podle tipaře by na ní měl být vyfocen model Nova 8. Na snímku je přední panel telefonu, který s trochou fantazie a přimhouřením oka bude mít výrazně zakřivený displej. Jde zřejmě o podobnou vychytávku, kterou očekáváme u řady Mate 40. Případně jsme takový displej mohli vidět i u Vivo Nex 3S. Zjednodušeně řečeno jde o „vodopádový“ displej, který je zakřiven pod úhlem 90 stupňů.

Kromě toho by se dalo z fotky dedukovat, že přední kamera bude duální a bude uložena do oválné „díry“ v obrazovce, podobně jako u Huawei Nova 7 Pro. Vylepšena by měla být i obnovovací frekvence, která by měla mít až 120 Hz, a to minimálně u jednoho z modelů nové řady. Nu a čínští tipaři se už teď nebojí odhadnout cenu. Standardní verze Nova 8 by mohla stát zhruba 483 dolary. Pro verze by pak mohla přijít na 585 dolarů a verze SE na 410 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.