Před pár dny jsme se dočkali zajímavého levnějšího modelu Samsung Galaxy S20 FE, který se snaží dát špičkovému modelu opět punc dostupnosti. Tedy teoreticky, protože jde stále o telefon s oficiální českou cenou kolem 17 tisíc… A nižší cena je v porovnání s dražšími sourozenci dosažena samozřejmě i několika poměrně zásadními ústupky. Jedním z těch nejviditelnějších je použití polykarbonátového zadního panelu, který je v moderních telefonech v podstatě vždy asociován pouze s podstatně levnějšími modely.

Přece jen už jsme za pár posledních let zvyklí na povětšinou kovové nebo skleněné materiály použité na tělo telefonů. Ale vše je samozřejmě otázka přístupu a pohledu na věc, čemuž se Samsung pokouší napomoci i využitím PR videa. V něm vychvaluje výhody tohoto materiálu (nazvaného vtipně Glasstic) a vypočítává všechny jeho benefity. Takže se dočkáme ód na odolnost tohoto provedení, možnost bezdrátového nabíjení nebo také mnohem menší náchylnost k výskytu šmouh a ošklivých otisků prstů.

To je sice ve své podstatě vše pravda, ale to stejné nabízí i moderní skleněná řešení. Matné odolné sklo šmouhy také nechytá, bezdrátové nabíjení podporuje a ani s odolností není na štíru. Ostatně jsme to viděli i u celé řady telefonů právě od Samsungu. A video také nikde nezmiňuje, že polykarbonát je mnohem náchylnější na staré dobré škrábance. Celá oslavná litanie se tak jen pokouší zakrýt skutečnost, že hlavním a v podstatě jediným důvodem přechodu zpět k plastu je snaha o snížení výrobních nákladů. Jak to máte Vy ? Vadila by Vám plastová záda u špičkového stále poměrně drahého telefonu ?