Chystané Redmi Note 10 5G je určitě jedním z nejočekávanějších telefonů současnosti a jeho příchod analytici obecně odhadují někdy na říjen. Konkrétní detaily však oficiálně stále zůstávají pod pokličkou a my se tak musíme spokojit povětšinou jen se spekulacemi. Ale podle všeho už se k vydání telefonu opravdu schyluje, protože se na internetu objevily i snímky s údajnými certifikacemi z TENAA nebo FCC. A při pohledu na modelová označení lze dojít k poměrně zajímavým logických dedukcím.

Modelové označení “M2007J17C” už jsme totiž měli možnost vidět ve spojitosti s certifikací Xiaomi Mi 10T Lite a tak se nabízí jednoznačný závěr. Redmi Note 5G bude s velkou pravděpodobností právě přeznačeným Mi 10T Lite pro některé trhy. Provázanost Xiaomi / Redmi je v podobných případech opravdu velká a nešlo by o žádnou anomálii. A úniky informací z certifikací samotných údajně potvrzují použití zbrusu nového procesoru Snapdragon 750G, stejně jako 4820 mAh kapacitu baterie. K tomu ještě můžeme přihodit starší informace o 6.5-palcovém AMOLED displeji s FullHD+ rozlišením.

Řada Redmi Note 10 5G by měla podle analytiků mít hned dva zástupce, kromě standardního modelu pak i Pro variantu. A s velkou pravděpodobností opět dojde k využití jak procesorů Qualcommu, tak Mediateku. Základní Note 10 5G by tak mělo právě Snapdragon 750G a Pro verze by vsadila na Dimensity 820. V obou případech jde samozřejmě o 5G čipsety s vysokým výkonem, takže vše vypadá reálně. Něco podobného ostatně Redmi provedli v minulosti s Note 8 (Snapdragon 665) a Note 8 Pro (Helio G90T). Tak se v říjnu budeme těšit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.