I když Qualcomm jako obvykle dominuje špičkovým modelům procesorů, tak se ve střední třídě v poslední době potýká se slušnou řádkou výborných konkurentů od Mediateku. Boj je tak opravdu na nože, k čemuž samozřejmě přispívá i snaha výrobců o plný přechod na čipsety podporující 5G sítě. Dalším kouskem se snahou o podrobení (vyšší) střední třídy bude Snapdragon 775G, který podle prvních zveřejněných detailů vypadá velmi nadějně.

Informace o nové platformě pochází z pera známého „leakstera“ Rolanda Quandta, takže si je můžeme v podstatě odškrtnout jako pravdivé. Snapdragon 775G by měl být prvním kusem z dílny Qualcommu vyráběným 6 nm výrobní technologií a na výkonu to bude znát. Čipset umožní telefonům využít až 12 GB LPDDR5 RAM, displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a také podporu vnitřního úložiště UFS 3.1. A samozřejmě také plná podpora 5G sítí, která je momentálně nutná pro úspěch na většině civilizovaných trhů. Tedy kromě našeho.

A nárůst výkonu by měl být oproti Snapdragonu 765G opravdu masivní. Celkový hrubý výkon by se měl zvednout o 40 % a grafika dokonce o 50 %. Prostě a jednoduše, samé světlé zítřky. Oficiální představení se předpokládá někdy na začátku příštího roku, takže prvních telefonů se nedočkáme dříve než v prvním čtvrtletí. Parametry tohoto procesoru vypadají na vyšší střední třídu skvěle, protože zatím jsme podobné specifikace viděli opravdu jen u vlajkových modelů. Teď už jen aby i cena byla také na přijatelné úrovni.