Tak už se pomalu začínáme posouvat do příštího roku, tedy alespoň Huawei tak učinili s představením nového modelu P Smart 2021. Telefony této řady patří k těm levnějším, ale v minulosti jsme měli možnost vidět některé velmi povedené. To se však při vší úctě nedá říct o právě představeném Huawei P Smart 2021, který je na můj vkus jedním velkým kompromisem. Oproti minulým generacím sice v mnoha kategoriích nabídne vylepšení, ale nad některými kroky výrobce můžeme opravdu jen kroutit hlavou.

Huawei P Smart 2021 je prvním telefonem Huawei s „průstřelem“ displeje umístěným nahoře uprostřed a ne v rohu. Displej samotný je pak 6,67-palcový IPS s FullHD+ rozlišením. Procesorem je Kirin 710A, což je v podstatě jen přeznačený 710F a jde o první čip vyráběný čistě v Číně koncernem SMIC. Bohužel jde stále o 14 nm čipset s poněkud obstarožním výkonem a parametry. Doplní ho pak 4 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti, přičemž se nezapomnělo ani na microSD slot.

Foto výbava je asi největším plusem a generačním posunem. Hlavní fotoaparát má hned čtyři senzory – 48 Mpx s f/1.8, 8 Mpx ultra-wide, 2 Mpx makro a 2 Mpx senzor hloubky pole. Ani 18 Mpx selfie snímač asi nebude k zahození. Slušná je i 5000 mAh kapacita baterie s podporou 22.5W nabíjení, ale použití micro USB portu je už dnes v podstatě neomluvitelné. A našince příliš nepotěší ani logická absence služeb Google a spolehnutí se na EMUI 10.1 s Huawei Mobile Service (HMS) a AppGallery.

Do prodeje půjde Huawei P Smart během října a na výběr bude ze tří barevných variant – černé, zelené a zlaté. Například na rakouském trhu by podle dostupných informací měl stát 200 euro, což je vzhledem k výbavě podle mého názoru naprosto přestřelené. Koupi tohoto telefonu si za podobné peníze opravdu nedokážu s čistým svědomím představit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.