Před pár dny jsme se dočkali oficiální představovačky Nokia Mobile Event, na které HMD Global představili některé nové modely. Původně se předpokládalo, že by mělo dojít i na předvedení Nokia 7.3, ale nakonec se dostalo jen na Nokia 2.4, Nokia 3.4 a nových kusů příslušenství. Na Nokiu 7.3 tak čekáme dále, ale dnes nám ho aspoň mohou zpříjemnit nové rendery a dokonce 360° video. To vše pochází ze stránek OnLeaks v partnerství s tech blogem IPEEWorld. Takže se na tento velmi očekávaný midrange kousek můžete podívat blíže už dnes.

Nokia 7.2 měla kapkovité vykousnutí displeje, ale nová generace dle očekávání přechází na modernější „průstřel“ v levém horním rohu. Displej samotný by měl být 6.5-palcový (pravděpodobně IPS) s FullHD+ rozlišením, zaoblenými rohy a na dnešní dobu průměrnými rámečky. Na zadní straně je pak k vidění kruhový modul hlavního fotoaparátu se čtveřicí senzorů a novým umístěním LED blesku. Čtečka otisků je také na zádech, což v podstatě potvrzuje absenci AMOLED displeje. Poměrně překvapivě je údajně zadní panel plastový a nejde o sklo Gorilla Glass jako u minulé generace.

This slideshow requires JavaScript.

Zmíněny byly i rozměry telefonu 165.8 x 76.3 x 8.2 mm. Konkrétní hardwarové specifikace potvrzeny nebyly, ale většina analytiků se na některých poměrně shoduje. Takže bychom se měli dočkat zbrusu nového procesoru Snapdragon 690 s podporou 5G sítí nebo 4000 mAh kapacity baterie s 18W nabíjením. Střední třída jako vyšitá, možná dokonce lehce zasahující do nižší střední při prvním bližším pohledu na hlavní parametry. Oficiálně bude Nokia 7.3 určitě oznámena do konce roku, spíše dříve než později.