Huawei už nějakou dobu také poměrně úspěšně produkuje i solidní audio produkty, mezi kterými se vyjímají sluchátka. A čerstvě jsme se z jejich stáje dočkali nového modelu bezdrátových sluchátek FreeBuds Pro, které budou oficiálně dostupné i na našem trhu. S funkcí aktivního rušení okolního ruchu nebude sebevětší rámus problémem, ale sluchátka umí zároveň díky třem mikrofonům pouštět zvuk z okolí. Díky tomu si budete moci lépe vychutnat nejen nerušený audio zážitek, ale i čistě zprostředkované telefonní hovory.

Stylový design sluchátek kombinuje minimalistický vzhled s výraznějším celkovým dojmem a na výběr budete mít z bílé, stříbrné nebo černé barevné varianty. Tvar kopíruje záhyby ucha a ergonomie je tak na vysoké úrovni, čemuž napomohou i pohodlné silikonové špunty. Průdušnost sluchátek zároveň umožňuje vyrovnávání vnitřního tlaku s okolním. Dotykové ovládání by také mělo být velmi jednoduché a spolehlivé. Baterie by měly vydržet na zhruba 4.5 hodiny přehrávání v kuse, ale pouzdro s baterií a bezdrátovým nabíjením vše ještě výrazně vylepší.

Hlavní je ale samozřejmě co nejdokonalejší zvuk, čehož se Huawei FreeBuds Pro pokusí dosáhnout s 11mm elektromagnetickými měniči. Aktivní potlačování okolního hluku bude možné nastavit na různé úrovně a sluchátka dokážou stáhnout šum až 40 dB. A jak již bylo zmíněno, tak trojice vestavěných mikrofonů bude propouštět venkovní zvuky, takže o nic nepřijdete při telefonních hovorech.

Prodej Huawei FreeBuds Pro by měl být zahájen na českém trhu oficiálně 19. října a cena je poměrně vysokých 4999 Kč. Dostupné budou u běžných prodejců a zároveň na shop.huawei.com. Bude se určitě jednat o zajímavou alternativu k high-end kusům jiných velkých hráčů a jsme na jejich výkon opravdu zvědavi.