I když se čínský gigant Huawei momentálně potýká s existenční nejistotou celé své mobilní divize, tak jsou stále velmi aktivní i v chystaných modelech. Dopady amerického embarga a hlavně ztráty přístupu k výrobním možnostem taiwanského TSMC se totiž projeví až s odstupem času. V posledním čtvrtletí letošního roku bychom se tak mimo jiné měli dočkat i telefonů řady Huawei Nova 8. A dnes se z velmi dobře informovaného zdroje objevily konkrétní informace právě o těchto chystaných modelech.

Pro začátek je nutno zmínit, že se dokonce na stránkách certifikačního úřadu TENAA objevily hned čtyři modely této řady. Ale půjde asi jen o drobné variace, takže by hlavní modely měly být jen dva, Huawei Nova 8 a Nova 8 Pro. A půjde podle všeho o velmi zajímavé kousky. Nova 8 by měla dostat do vínku procesor Dimensity 820 (exkluzivita Redmi totiž vyprší v prosinci) a 90 Hz OLED displej. Výkonnější Nova 8 Pro by se pak měla pochlubit Dimensity 1000+ a 120 Hz OLED displejem. Ceny by se pak měly pohybovat kolem v přepočtu zhruba 484 dolarů, respektive 587 dolarů.

Oproti minulým generacím tak dojde k posunu ohledně použití procesorů Mediateku oproti vlastním Kirinům, ale to je právě jeden z prvních dopadů zmíněných problémů. Za zmínku stojí, že se na TENAA objevila už i certifikace nové generace ohebného Huawei X2. Prozatím ale není zdaleka jasné, které konkrétní modely Huawei se dočkají globální dostupnosti, protože firma bude bez nejmenších pochybností omezovat počty vyrobených kusů a logicky dostane přednost domácí trh.