Společnost LG se letos rozhodla řešit svou ne příliš utěšenou pozici na trhu s chytrými telefony a představila několik modelů, od kterých si slibovala návrat na výsluní. Tím posledním je nedávno uvedený originální telefon s otočným displejem, LG Wing. Za deset dnů po něm přicházejí na svět další dva kousky, kterými jsou LG K62 a LG K52. Vlajkové lodi však nečekejte, jde spíš o telefony střední třídy s několika zajímavými parametry.

LG K62

Telefon LG K62 má 6,6 palcový LCD displej s rozlišením FullHD+ a poměrem stran 20:9. Rámečky kolem obrazovky jsou širší, stejně jako brada. Uprostřed horní části displeje je větší „díra pro přední kameru, která má rozlišení 28 MPix, což není příliš obvyklé. A když už mluvíme o kameře, podíváme se i na tu zadní. Hlavní fotoaparát je uložen do obdélníkového modulu a má čtyři senzory. Jsou to 48 Mpix, 5 MPix a dvakrát 2 MPix snímače. Najdeme mezi nimi širokoúhlý objektiv se záběrem 115°, makro objektiv a objektiv pro hloubku ostrosti.

Přesný typ procesoru výrobce neuvedl, ale mělo by jít o osmi jádrový čipset s taktem 2,3 GHz. Ten je spárován se 4 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit. Zcela překvapivě má telefon odolnost zajištěnou certifikací vojenským standardem MIL-STD-810G. Měl by tedy odolat vodě, prachu, otřesům a pádům. Přístroj podporuje Google asistenta a běží na systému Android 10 s nadstavbou LG UX. Snímač otisků je uložen na hraně. Baterie má standardní kapacitu 4000 mAh a lze ji nabít přes USB-C. Prodeje na evropském trhu by měly začít už v příštím měsíci, cena však zatím není známa.

LG K52

Parametry modelu LG K52 jsou poměrně dost podobné. I zde najdeme 6,6 palcový displeje, ovšem s rozlišením FullHD. Stejná je i kapacita baterie a operační paměti. Kapacita interního úložiště je snížena na 64 GB, ale lze jej dále rozšířit. K dalším rozdílům patří i rozlišení přední kamery, která má 13 MPix. Jinak jsou další specifikace stejné jako u modelu K62. A stejně tak se i model K52 začne v Evropě prodávat v příštím měsíce. Cena opět není známa.