Segment chytrých hodinek si i v dobách koronaviru vede velmi dobře, takže se není co divit, že mnozí výrobci o ně rozšiřují svá portfolia. Podobně je na tom i značka Vivo, která vydala své první chytré hodinky Vivo Watch. A vzali to pořádně od podlahy. Nové hodinky totiž mají prémiový design, slušnou výbavu a ani cena není vůbec špatná.

Co se vzhledu Vivo Watch týče, můžeme jeho popis zestručnit, protože jsme jej před pár dny měli možnost omrknout v promo videu. Tělo hodinek je vyrobeno z nerezové oceli, rámeček je keramický. Tato kombinace materiálů by měla podle výrobce zvýšit odolnost hodinek proti běžnému opotřebení a potu. Co se týče řemínků v nabídce jsou dvě varianty. První je kožený řemínek Nappa a druhou variantou je pryžový řemínek Fluoroelastomer.

K dispozici jsou dvě velikostní verze, a to 42 mm a 46 mm. Obě mají kruhový AMOLED displej, který má u menší verze úhlopříčku 1,19 palce a rozlišení 390×390 pixelů. Větší verze má také AMOLED displej, ale úhlopříčka narostla na 1,39 palce s rozlišením 454×454 pixelů. Jemnost je v obou případech 326 ppi.

Kromě toho jsou Vivo Watch také slušně technologicky vybaveny. Najdeme zde šest senzorů, jako je akcelerometr, senzor pro měření tlaku vzduchu, geomagnetismu, okolního světla, určování polohy a senzor SpO2 pro monitoring okysličení krve. Chronometr má také odolnost do 5ATM a funkci AOD. K dalším funkcím patří 11 sportovních režimů, včetně běhu, plavání, jízdy na kole a nebo horolezectví.

Nechybí krokoměr, monitoring spálených kalorií, monitoring spánku, tlaku a tepové frekvence. Dále zde najdeme podporu NFC, přehrávání hudby a hlasového asistenta Jovi. Přesnou kapacitu baterie výrobce neuvedl, ale větší verze hodinek by údajně měla vydržet až 18 dní provozu a menší pak 9 dnů. Cena je stanovena na 1299 jüanů, což je zhruba 191 dolarů. Prodeje na čínském trhu začínají 28. září/septembra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.