Zhruba před týdnem jsme avizovali, že společnost Huami zřejmě brzy představí nové hodinky Amazfit GTR 2 a Amazfit GTS 2. Oba chronometry jsou nyní oficiálně venku a jejich představení proběhlo na online akci. Hodinky se od sebe liší designem, ale valná většina jejich parametrů a funkcí je shodná. Pojďme se na ně tedy podívat.

Amazfit GTR 2

Model Amazfit GTR 2 má kruhový AMOLED displej s úhlopříčkou 1,39 palce, jemností 328 ppi a maximálním jasem 450 nitů. Displej chrání 3D sklo, které je obkrouženo keramickým rámečkem. Navíc je toto sklo potaženo karbonovým povlakem, který jej chrání před poškrábáním a má srovnatelnou tvrdost 9H jako safírové sklo. Celkově by se dalo říci, že čerstvě uvedené hodinky mají štíhlejší tělo než jejich první generace. Na pravé hraně jsou dvě korunky pro rychlé ovládání. V nabídce jsou dvě verze, kdy jedna z nich má tělo z nerezové oceli a kožený řemínek a druhá verze je sportovní s tělem z hliníkové slitiny a řemínkem ze silikonu.

Interní úložiště má kapacitu 4 GB. Hodinky jsou kompatibilní jak se systémem Android tak i iOS a podporují hlasového asistenta XiaoAI. Lze je dokonce přímo připojit k Wi-Fi a přímo stahovat hudbu bez nutnosti spárování s telefonem. Najdeme zde i podporu GPS a Glonass a také NFC. Rozhodně zajímavá je i vždrž baterie, která by měla podle výrobce zvládnout až 14 dní běžného provozu. Interní úložiště má kapacitu 4 GB. Hodinky mají odolnost do 5ATM.

V rámci sportovních nebo zdravotních funkcí zde najdeme 12 sportovních režimů. Dále pak optický senzor BioTracker 2 PPG, který monitoruje okysličení krve zároveň s tepovou frekvencí uživatele. Výrobce uvádí, že tento senzor a výsledky měření jsou téměř na stejné úrovni jako u profi oxymetru. Inovována je i funkce monitoringu spánku, kdy jsou zároveň monitorovány dechové cykly a okysličení krve. Hodinky mají vestavěný systém PAI pro shromažďování zdravotních dat v reálném čase a jejich následné vyhodnocování. Cena klasického modelu je nastavena na 1099 jüanů (162 dolary), sportovní model přijde na 999 jüanů (146 dolarů).

Amazfit GTS 2

Druhé představené hodinky mají obdélníkový displej stejně jako loňský model GTS, ale jsou tenčí a lehčí. Jejich tloušťka je 9,7 mm při hmotnosti 24,7 gramu. Displej je chráněn 3D sklem s karbonovým povlakem a zaobleny jsou i hrany hodinek. Jedno kruhové tlačítko vystupuje z hrany těla jen minimálně. Displej má úhlopříčku 1,65 palce a je typu AMOLED. Jemnost je 341 ppi a maximální jas dosáhl na 450 nitů. Displej má také funkci AOD.

V rámci dalších funkcí jsou Amazfit GTS 2 docela podobné modelu GTR 2. Mají také 4 GB interního úložiště a podporu nezávislého přehrávání hudby. Lze je synchronizovat s hudebním cloudem NetEase. I zde najdeme podporu hlasového asistenta XiaoAI, 12 sportovních režimů, systém PAI a další funkce. Výdrž hodinek při běžném používání je až 7 dní. Nechybí ani odolnost do 5ATM. Cena hodinek na čínském trhu je 999 jüanů, což je zhruba 146 dolarů. Prodej Amazfit GTR 2 i GTS 2 začínají 23. září/septembra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.