Včera jsme se podívali na téměř kompletní specifikace telefonu Vivo V20 SE. Vzápětí na to ale byly v Thajsku oficiálně uvedeny modely Vivo V20 a V20 Pro 5G. Oba telefony jsou zaměřeny na fotoaparáty, a to jak ty přední, tak i zadní. Navíc Pro verze nabízí i podporu 5G sítí. Jedním z taháků by mohlo být i rychlé nabíjení. Pojďme se tedy podívat na oba telefony podrobněji.

Vivo V20

O modelu Vivo V20 toho výrobce příliš neprozradil, takže shrneme aspoň to málo, co víme. Telefon má displej s kapkovitým výřezem, ve kterém je uložena přední kamera s rozlišením 44 MPix. Jako procesor je zde použit Snapdragon 720G a doplnilo jej 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Zadní fotoaparát je trojitý s primárním 64 MPix senzorem, 8 MPix širokoúhlým objektivem a 2 MPix makro objektivem. Displej má úhlopříčku 6,44 palce s FullHD+ rozlišením. Baterie dostala kapacitu 4000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Tloušťka telefonu je 7,38 mm a váží jen 171 gramů. Další podrobnosti budou zveřejněny později.

Vivo V20 Pro 5G

O parametrech Pro verze byl výrobce přece jen sdílnější. Proto začneme designem, který v dnešní době trochu překvapí. Telefon má totiž nad displejem poměrně velký výřez. Důvodem je zřejmě to, že jsou v něm uloženy dva snímače přední kamery. Obrazovka jako taková má úhlopříčku 6,44 palce a rozlišení FullHD+. Jde o panel typu AMOLED, takže je pod ním uložen snímač otisků prstů. Obrazovka má podporu HDR10 a poměr stran je 20:9.

Protože telefon podporuje 5G sítě, dostal k tomu uzpůsobený procesor Snapdragon 765G. I v tomto případě jej doplnilo 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Baterie má jako u standardní verze kapacitu 4000 mAh a podporu rychlého 33 W nabíjení. Konektivitu zajistí 5G, 4G LTE, Wi-Fi, Bluetooth, GPS/A-GPS, slot na dvě SIMky a dvoupásmová Wi-Fi. Operačním systémem je Android 10 s nadstavbou FunTouch OS.

Jak již bylo řečeno, přední kamera je duální. Primární senzor má 44 MPix a světelnost f/2.0. Druhý 8 MPix snímač funguje jako širokoúhlý objektiv se záběrem 105°a clonou f/2.28. Nechybí automatické ostření, funkce Eye Autofocus a nebo režim pro focení za špatného světla. Hlavní fotoaparát je trojitý se snímači 64 MPix, 8 MPix a 2 MPix. Najdeme zde širokoůhlý objektiv a monochromatický objektiv. K dispozici je několik zajímavých režimů jako je Super Night Mode, Tripod Night Mode, Motion Autofocus a třeba i dvojexpozice. Telefon bude nabízen za zhruba 480 dolarů. Nyní je v Thajsku ve fázi předběžných objednávek a prodeje začnou 30. září/septembra. Nabízen bude v barvách Moonlight Sonata, Midnight Jazz a Sunset Melody.