Do oficiálního data představení nových Pixelů sice zbývá ještě něco přes týden, ale střípky nových informací se objevují skoro každý den. Takže je skoro nevyhnutelné, že do 30. září budeme stejně vědět v podstatě všechno a Google nás tak ničím nepřekvapí. Dnes se tak dostala na web přesná čísla vzhledem k plánovaným cenám jako Pixel 5, tak i Pixel 4A 5G. Což jsou samozřejmě ty nejdůležitější údaje vůbec a my se o ně s vámi hned obratem musíme podělit.

Informace pocházejí z několika evropských obchodů, takže se navíc nejedná o jediný zdroj. Podle britského řetězce BT by reálná dostupnost telefonů měla být už od 15. října. A ceny ? Vylepšený Pixel 4A by na evropský kontinent měl zamířit od 499 euro a vlajkový Pixel 5 pak s cenami od 629 euro. To je možná v obou případech možná lehce více, než se původně předpokládalo. Ale mělo by jít vždy minimálně o 128 GB varianty telefonů, protože podle všeho se už 64 GB (oprávněně) pokládá za nedostatečné.

V přesných specifikacích telefonů stále ještě panují nejasnosti, ale na něčem se většina analytiků shodne. Oba nové telefony by měly mít AMOLED displeje, pravděpodobně s 90 Hz obnovovací frekvencí. Pixel 4A poskočí do 5G éry asi s procesorem Snapdragon 765G a Pixel 5 pak (doufejme) vše ještě vyšperkuje Snapdragonem 768G. Hlavní senzory fotoaparátů budou asi opět staré dobré osvědčené 12 Mpx kousky, které jsme viděli i u minulých generací. Google v poslední době opravdu nejde cestou žádných revolucí, ale postupných krůčků ve spojitosti s přijatelnými cenami. A to není špatná cesta.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.