Jako každým rokem na podzim, tak i letos se čeká na uvedení řady telefonů Huawei Mate. I když letos je to čekání trochu jiné a je okořeněno nejistotou. Výrobce je totiž značně omezen americkými sankcemi a někteří pesimisté dokonce prorokovali, že řada Huawei Mate 40 nebude představena vůbec. Tato vize se naštěstí nevyplnila, ale je pravděpodobné, že telefony budou těmi posledními, které dostanou vlajkový 5nm procesor Kirin 9000.

A kdy by tedy mohla být řada Huawei Mate 40 představena? Zpravidla došlo k představení telefonů Mate v říjnu/októbri. Na čínském Weibo se objevila čerstvá informace, že by tomu tak mělo být i letos. Globální představovačka by tak měla proběhnout v polovině října, konkrétní termín ale zatím není znám. Nicméně se očekává, že po představení půjdou telefony do prodeje nejdříve v listopadu/novembri.

Čínský tipař dále potvrdil, že celá řada bude čítat čtyři modely. Mělo by jít o Huawei Mate 10, Mate 40 Pro, Mate 40 Pro Plus a Mate 40 RS Porsche Edition. Je dále potvrzeno, že celou řadu bude skutečně pohánět 5nm procesor HiSilicon Kirin 9000. Snad jen standardní model by mohl dostat čipset Kirin 9000E, který je postaven na 7nm výrobním procesu. Dále se očekává, že operačním systémem bude Android 10 s nadstavbou EMUI 11. A opět budeme muset počítat s tím, že zde budou chybět služby a aplikace Google. Americké sankce se podepsaly i na tom, kolik bude vyrobeno kusů telefonů řady Mate 40. Jejich počet je limitován skladovou zásobou procesorů Kirin 9000. A těch je údajně zhruba 8,8 milionu. Dodejme ještě, že je potvrzeno, že ke globálnímu představení dojde ve Velké Británii.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.