V březnu/marci letošního roku představila společnost Oppo své chytré hodinky na čínském trhu. Následně v červenci/júli byly tyto hodinky uvedeny i na evropském trhu, a to i přesto, že jejich globální představení se čekalo až na konci roku. Výrobce sice avizoval, že tyto hodinky podporují monitoring EKG, ne ve všech zemích a regionech byla ale tato funkce dostupná. Tuto chybu by měla napravit chystaná verze Oppo Watch ECG Edition. Její globální představení výrobce plánuje na 24. září/septembra.

Na čínském Weibo je k vidění upoutávka avizující vydání Oppo Watch ECG Edition. Funkčnost monitoringu EKG by alespoň na americkém trhu měla zajistit a potvrdit i certifikace u amerického Národního úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). Hodinky díky tomu mají certifikaci zdravotnického zařízení II. třídy. Bude tedy zajímavé sledovat, zda a kde bude u této nové verze hodinek monitoring EKG skutečně fungovat. Jde přece jen o zdravotnickou funkci, která musí být v některých zemích certifikována.

Přestože je představení Oppo hodinek s EKG na spadnutí, výrobce zatím neupřesnil jaké další funkce či parametry bude chronometr mít. Je ale velmi pravděpodobné, že nová verze bude mít podobné parametry jako původní 46 mm Oppo Watch, které se prodávají v Číně. Mohli bychom se tedy dočkat těla z nerezové oceli s keramickou spodní částí a safírového skla na ciferníku. Dále pak AMOLED 1,6 palcového displeje s rozlišením 360×320 pixelů. 1 GB operační paměti a 8 GB interního úložiště, baterie s kapacitou 430 mAh a podporou nabíjení Watch VOOC Flash Charge. K dispozici by mohla být i podpora 2,4 GHz Wi-Fi, Bluetooth 4.2, GPS a NFC.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.