První koncept ohebného telefonu od Xiaomi se datuje už hezkých pár měsíců zpátky, protože jsme ho viděli dokonce už v roce 2019. Ale koncept vedlo pouze k prototypu a reálně se tak tento kousek na trh nikdy nedostal. Stejnou cenu může následovat i dnes zveřejněný další patent ohebného telefonu, ale třeba se mu povede lépe. Xiaomi si totiž nechali patentovat zajímavý ohebný telefon se třemi částmi, který se skládá jako harmonika. Nebo z něj můžete jednoduše udělat písmeno „Z“, proto se také patent označuje jako Xiaomi Mi Z Fold.

Informace pochází od starých známých z LetsGoDigital, kteří si nového patentu z minulého týdne všimli. Patent byl podán u WIPO (tedy Světové organizace duševního vlastníctví) a obsahuje hned 16 podrobně rozkreslených obrázků. Na jejich základě pak kolegové vytvořili rendery předpokládaného vzhledu telefonu. A jde o opravdu unikátní design, kde po kompletním rozložení získáte opravdu masivní plochu hlavního displeje, který pak doplní ještě „třetinový“ sekundární displej pro složený stav.

Toto nestandardní rozložení pak znamená, že je možné fotoaparát skrytý v „průstřelu“ malého displej použít také jako hlavní. To je v dnešní době komplikovaných sestav fotoaparátů skoro sci-fi, protože stačil by uživatelům opět jeden jediný senzor ? Stejně tak „harmonikově“ složený Xiaomi Mi Z Fold vypadá na obrázku z patentu poměrně masivně a spíše připomíná cihlu. Samozřejmě se opět jedná spíše o koncept pro budoucnost než reálné plány na podobný telefon. Každopádně velmi zajímavé.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.