Do konce tohoto měsíce by měly být představeny telefony řady Mi 10T. Doposud se mluvilo jen o modelech Mi 10T a Mi 10T Pro. Začíná to ale vypadat, že Xiaomi připravuje i odlehčenou verzi Xiaomi MI 10T Lite. Tipaři vycházejí z toho, že před nedávnem dostal Xiaomi telefon s kódovým označením M2007J17G certifikaci FCC.

O této skutečnosti informuje na svém twitterovém účtu známý tipař Mukul Sharma. Ten tvrdí, že certifikovaným telefonem je právě Xiaomi Mi 10T Lite. Ten by měl mít podle výpisu FCC baterii s kapacitou 4720 mAh, podporu 5G sítí, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth a NFC. Běžet by měl na nadstavbě MIUI 12. Kromě toho tipař také tvrdí, že Mi 10T Lite byl už certifikován i indickým úřadem BIS. To by mohlo znamenat, že se bude prodávat i na indickém trhu.

Samozřejmě to, že je přístroj certifikován nemusí znamenat, že bude uveden společně s dalšími dvěma telefon řady Mi 10T. Navíc výrobce nic oficiálně nepotvrdil, takže nejsou známy žádné další parametry. Přesto bychom mohli doufat, že na jeho uvedení dojde a že bude levnější než standardní model Mi 10T a především než model Pro. U něj se totiž předpokládá, že by se jeho evropská cena mohla vyšplhat až na 699 euro. Je to sice hodně, ale cena je pořád nižší než v případě standardní verze Mi 10 a Mi 10 Pro. Jako vždy v případě zvěstí, které na síť vypouštějí tipaři, je musíme brát s mírnou rezervou a počkat na jejich oficiální potvrzení.