Tak už to máme hezky černé na bílém, protože OnePlus dnes oficiálním tiskovým prohlášením potvrdili očekávané datum vydání nového špičkového modelu. Definitivně tak bude OnePlus 8T 5G představen opravdu 14. října, konkrétně by celá akce měla odstartovat v 16:00 našeho času. Podle veškerých zasvěcených analytiků opravdu tentokrát nedojde na Pro variantu telefonu a budeme se tak muset spokojit jen se základní verzí. Ale tak tomu ostatně bylo i v dřevních dobách a stačilo nám to.

Oficiální oznámení doprovodilo i kratičké teaser video, ze kterého se toho mnoho vyčíst nedá. Ale minimálně je k vidění plochý displej, takže s největší pravděpodobností firma ustoupila od zakřivení displeje u minulé generace. Jinak by k žádným extra revolučním změnám dojít nemělo, protože se přece jen jedná o „půl-generační model“. Takže opět displej s „průstřelem“ v levém horním rohu, ale v něm umístěná selfie kamerka by měla teoreticky poskočit až na 32 Mpx, podobně jako u OnePlus Nord.

Jinak ze specifikací nebylo oficiálně odhaleno nic, ale zasvěcení mají poměrně jasno. Takže čekají AMOLED displej se 120 Hz obnovovací frekvencí a FullHD+ rozlišením nebo procesor Snapdragon 865. Dojít by mělo až na 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti, ale paměťové variace by měly být poměrně široké a začínat až na 6+128 GB. Hlavní fotoaparát by měl mít čtyři senzory se 48 Mpx hlavním, baterie 4500 mAh s podporou 65W nabíjení a samozřejmě bude přítomen OxygenOS 11 založený na Androidu 11. Je tak čas začít se pomalu modlit a doufat i v solidní cenu OnePlus 8T 5G.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.