Hodnocení recenzenta

Zapomeňte na levná neznačková sluchátka z čínských e-shopů. Jsou tu Honor Choice True Wireless Earbuds a hledat konkurenci ve své cenové hladině budou jen velmi obtížně.

8
x/10

Produkty značky Honor se vyznačují velmi atraktivním poměrem mezi cenou a užitnou hodnotou, resp. výbavou. Podle vyjádření výrobce bude totéž platit i u nových špuntových sluchátek z řady Choice. Tato nová produktová řada nabídne IoT zařízení, na nichž Honor bude spolupracovat s jinými výrobci, obdobně jako to dnes dělá Xiaomi. Jaký dojem udělá první počin vycházející z této spolupráce, naznačí recenze Honor Choice True Wireless Earbuds.

RECENZE HONOR CHOICE TRUE WIRELESS EARBUDS – BALENÍ

V pevné papírové krabičce, pro Honor v tradičně tyrkysové barvě, najdete v plastovém výlisku uložené nabíjecí pouzdro spolu se sluchátky. Pod nimi pak ve dvou sáčcích nabíjecí USB kabel a dva páry náhradních silikonových nádstavců. Samozřejmě neschází manuál, ve kterém vás bude zajímat jen způsob ovládání přehrávače hudby.

V balení nechybí nic podstatného

RECENZE HONOR CHOICE TRUE WIRELESS EARBUDS – KONSTRUKCE A KVALITA ZPRACOVÁNÍ

Pokud jste již viděli, či měli v rukou sluchátka AirPods Pro od Applu, budou vám tyto špunty připadat velmi povědomé. Určitě nelze říci, že by se jednalo o prachsprostou kopii, ale inspirace u jablíček je rozhodně nepřehlédnutelná. Sluchátka i pouzdro jsou vyrobeny z lesklého bílého plastu a obojí nabízí výborné zpracování.

Podobnost s AirPods Pro není možná čistě náhodná

Víčko pouzdra drží malý magnet, nemělo by se tak stát, že by se pouzdro samovolně otevřelo. Na jeho spodní straně najdete USB-C konektor pro nabíjení interní baterie. O stavu baterie informuje, bohužel, jediná LED na přední straně. Má-li baterie dost energie, svítí modře, v opačném případě nebo při nabíjení pak červeně. Příliš informací o kapacitě baterie se tedy nedozvíte. Alespoň tři LEDky by byly určitě vhodnější ukazatel. Uvnitř pouzdra nescházejí obvyklé výlisky, ve kterých sluchátka pevně drží opět i díky magnetům.

Sluchátka mají příjemně oblé tvary, nestane se tak, že by vás při nošení tlačily nebo byly nepohodlné i při dlouhém poslechu. Jak dobře budou či nebudou v uších držet je velmi individuální. V mých uších měly tendenci se lehce vysouvat, a to i v klidu při sezení. Ne, že by vypadly úplně, ale mírné vysunutí znamenalo logicky horší podání hlubokých tónů. Obě sluchátka mají na venkovní straně dotykovou vrstvu, kterou můžete ovládat přehrávač hudby. Zároveň zde najdete i štěrbinu mikrofonu, se sluchátky tedy můžete i telefonovat. Dvojitým poklepáním na libovolné sluchátko pozastavíte/spustíte hudbu, příp. přijmete hovor. Přidržením prstu hovor odmítnete. Stejným pokynem na levém sluchátku přehrajete předchozí skladbu, na pravém pak skočíte na další skladbu.

RECENZE HONOR CHOICE TRUE WIRELESS EARBUDS – HARDWARE A ZVUK

Ve specifikacích se nedočtete nic, z čeho byste si na první pohled měli sednout na zadek. O reprodukci zvuku se starají 7 mm měniče se standardním frekvenčním rozsahem, Bluetooth 5.0 pro komunikaci s okolím podporuje kodeky SBC a AAC a proti potu či dešti jsou sluchátka odolná dle stupně krytí IP54.

Jenže suché papírové údaje nevypovídají nic o tom, jak se sluchátka používají a jak hrají. První, čím vás skutečně nadchnou, je rychlost spárování s telefonem či počítačem. Spárování je doslova bleskové, stačí zapnout Bluetooth, vybrat Wireless Earbuds a hotovo. Druhou velmi vítanou vlastností je dvoukanálový přenos, tzn. že každé sluchátko je přímo spojeno se zdrojem. K telefonování tak můžete použít libovolné sluchátko. Zpoždění při přehrávání videí je neznatelné, takže ani zde nebudete nikterak omezováni.

Konečně se tedy dostáváme k tomu, jak sluchátka hrají. Jednoduše řečeno, překvapivě dobře. Výrobce neměl ambici o ultra přesné zvukové podání. Sluchátka se mají zalíbit především mladé generaci, což znamená, že zvuku dominují hluboké a střední tóny na úkor výšek. Rozhodně ale nečekejte brutálně dunivé basy a jinak nic. Basy jsou výrazné, ale ne přehnaně, střední pásmo je taktéž dostatečně slyšitelné. Výšky jsou pak mírně zastřené a nevýrazné. Hodit se tedy budou především pro rockovou i moderní elektronickou hudbu. Koncert vážné hudby byste si příliš neužili, ale to snad nikdo neočekává.

RECENZE HONOR CHOICE TRUE WIRELESS EARBUDS – BATERIE A VÝDRŽ

V každém sluchátku sídlí 55 mAh baterie, která má dle výrobce vydržet až šest hodin přehrávání hudby nebo čtyři hodiny telefonování. Výdrž je samozřejmě individuální dle nastavené hlasitosti. K pěti hodinám na jedno nabití se však bez problémů dostanete, což je rozhodně dobrý výsledek. Když si k tomu přičtete, že v pouzdře máte 500 mAh baterii, tedy dostatek energie na tři plná nabití sluchátek. Teoreticky byste se tak mohli dostat na 24 hodin poslechu, což je velmi slušná hodnota. Nabíjení baterie pouzdra zabere standardní cca 2 hodiny.

RECENZE HONOR CHOICE TRUE WIRELESS EARBUDS – ZÁVĚR

Finální verdikt pro tato sluchátka nemůže dopadnout jinak než pozitivně. Výrobci se podařilo vytvořit sluchátka se zábavným zvukem, výborným zpracováním i výdrží za více než konkurenceschopnou cenu. Ta aktuálně v českých e-shopech činí 990 Kč. Pokud si však pospíšíte a koupíte první kusy za akční cenu, můžete stokorunu ušetřit. Ať už si je ale pořídíte levněji či ne, určitě neprohloupíte. Náročné posluchače samozřejmě neuspokojí, ale to ani není jejich účelem. Pro běžného, obzvláště mladého, posluchače však budou výborným společníkem při každodenní cestě do školy či zaměstnání.

Za poskytnutí sluchátek k recenzi děkujeme oficiálnímu českému zastoupení značky Honor v ČR.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.