Čínští Realme mají obvykle své představovačky rozprostřené po celém světě (tedy s výrazným zaměřením na Asii) a dnes tak levnou novinku Realme C17 představili v exotickém Bangladéši. To ale neznamená, že by o něj měli být ochuzeni zákazníci z dalších zemí světa, protože by se tomuto telefonu neměla vyhnout globální dostupnost. A to je jedině dobře, protože se jedná o velmi povedený kousek s dobrým vybavení a solidní cenou. Atakuje spíše nižší střední třídu než čistě low-end, takže Redmi mají určitě o čem přemýšlet.

Pro začátek nabídne Realme C17 nový procesor Snapdragon 460, který by měl přinést oproti minulým low-end sourozencům masivní nárůst výkonu. Dále pak telefon má až 6 GB RAM nebo 128 GB vnitřní paměti. Displej je 6.5-palcový IPS s HD+ rozlišením, což je asi jediná vada na kráse telefonu. Na druhou stranu má 90 Hz obnovovací frekvenci a to není v této cenové kategorii rozhodně pravidlem. Displej má také velmi tenké rámečky a selfie 8 Mpx kamerka je schovaná v designovém „průstřelu“.

Slušné je i hlavní fotografické vybavení, které sestává hned ze čtveřice senzorů. Hlavním je 13 Mpx kousek se světelností f/1.8, který doplní 8 Mpx ultra-wide, 2 Mpx makro a 2 Mpx monochromatický senzor. Čtečka otisků je pak klasicky na zádech telefonu. Baterie s výbornou kapacitou 5000 mAh zvládne 18W rychlo-nabíjení, takže žádné kroky zpět jako u konkurenčních levných Redmi. Vše pak běží na Realme UI založeném na Androidu 10.

Realme C17 by mělo být dostupné v barevných variantách Lake Greek a Navy Blue, přičemž první prodeje v Asii odstartují už zítra. Globální dostupnost zatím nebyla přesně specifikována, ale firma ji prý zveřejní velmi brzy. Cena by se pro evropský trh měla pohybovat kolem 160 euro, což není úplně málo, zejména k vzhledem k nízkému rozlišení displeje. Ale každý konkurenční tlak na dominantní Redmi se hodí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.