Ti, kteří pravidelně sledují nabídku telefonů Samsung jistě vědí, že přístroje řady M a A patří k tomu levnějšímu a také méně vybavenějšímu z portfolia společnosti. Ostatně pro příklady nemusíme chodit příliš daleko, protože na začátku tohoto měsíce byl vydán model Galaxy A42, který je považován za nejlevnější Samsung telefon s podporou 5G. A podle všeho je v přípravách i model Samsung Galaxy A02, který právě prošel testy Geekbench.

Telefon Samsung Galaxy A02 by měl být nástupcem modelu Galaxy A01, který je skutečně na poměry výrobce velmi levný. A je jistě jen dobře, že se výrobce otevírá i těm potenciálním kupcům, kteří by si telefon této značky rádi pořídili a nechtějí za něj utratit celou svou roční výplatu. A protože model Galaxy A02 prošel testy Geekbench, můžeme omrknout některé z jeho parametrů. Telefon byl testován s kódovým označením SM-A025F a podle výpisu je osazen osmi jádrovým procesorem s maximálním taktem 1,8 GHz.

Tipaři odhadují, že by mohlo jít o čipset poněkud postarší, a to Snapdragon 450 z přelomu roku 2017 a 2018. Pokud by to měla být pravda, půjde skutečně o telefon ze základní třídy pro velmi nenáročné uživatele. A to i proto, že podle Geekbench by čipset mělo doplnit jen 2 GB operační paměti. Je sice pravda, že přístroj by měl běžet na systému Android 10, ale je také pravdou, že Google bude od listopadu/novembra letošního roku požadovat, aby telefony se 2 GB RAM běžely na Android Go. Je tedy možné, že Galaxy A02 bude uveden ještě před tímto termínem. A dokonce i podle výsledků Geekbench půjde skutečně o poněkud slabší stroj. V Single-core testu nasbíral telefon 744 body a ve více jádrovém testu pak 3887 bodů. Teď ještě zbývá počkat na doplnění dalších parametrů a ceny telefonu.