Přesně před týdnem byly v Evropě představeny chytré hodinky Huawei Watch GT 2 Pro. Jde o prémiový chronometr, který má nejen výtečné parametry, ale je také vyroben ze špičkových materiálů. Hodinky se mohou pochlubit novými funkcemi, vylepšeným designem a podporou bezdrátového nabíjení. Představení chronometru by mělo v dohledné době proběhnout i v Číně. U čínské verze ale dojde k výrazné změně.

Huawei Watch GT 2 Pro, alespoň tedy na evropských trzích, běží na operačním systému LiteOS. Je to systém, na kterém až doposud běžely všechny chytré hodinky společnosti Huawei. Ovšem jistě není třeba připomínat, že existuje i Harmony OS, což je vlastní operační systém Huawei. Jeho vývoj byl urychlen kvůli americkým sankcím a výrobce jej chce postupně nasazovat na všechna svá zařízení. Produktový ředitel Huawei právě oznámil, že čínská verze hodinek GT 2 Pro poběží na HongMeng OS, což je označení Huawei operačního systému pro asijský trh.

Tímto se hodinky stanou vůbec první nositelností, která tento operační systém dostane. Kromě změny systému by měly být všechny další parametry a funkce těchto hodinek stejné jako u globální verze. Je ale víc než jisté, že jiný systém nabídne i jiný uživatelský zážitek. Bude jistě zajímavé sledovat, jak se Harmony OS podaří implementovat na další zařízení Huawei. Podle posledních zpráv z Říše středu by se tohoto systému měly v příštím roce dočkat i telefony. Ale v prvním plánu se zatím počítá jen s těmi z nižší a střední třídy.