Řada telefonů Huawei Nova 7 byla vydána v dubnu/apríli letošního roku. Telefony mají moderní design, slušný selfie fotoaparát a také dobrý poměr cena/výkon. Ovšem docela nedávno se začalo proslýchat, že je v přípravách i nová verze modelu Nova 7 SE. Mělo by jít o telefon s názvem Huawei Nova 7 SE Vitality Edition a výrobce zde vyměnil původní procesor Kirin 820 za čipset Dimensity 800U z dílen MediaTek. Ten je ještě poměrně žhavou novinkou, protože byl představen v minulém měsíci. Huawei telefon s tímto procesorem se už objevil na stolech certifikátorů Tenaa.

Certifikací Tenaa prošel Huawei Nova 7 SE Vitality Edition s kódovým označením CND-AN00 a díky výpisu známe téměř všechny jeho specifikace. Telefon má 6,5 palcovou IPS LCD obrazovku s rozlišením 2400×1080 pixelů. Rozměry přístroje jsou 162,31×75,0×8,85 mm při hmotnosti 189 gramů. Tenaa sice neuvádí přesný typ procesoru, ale mělo by jít o osmi jádrový čipset s taktem 2,4 GHz. Proto se tipaři domnívají, že jde skutečně o Dimensity 800U. V rámci pamětí je tu 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit. Operačním systémem je Android 10.

Parametry, tedy kromě výměny čipsetu, jsou v podstatě stejné, jako u původní SE verze. Stejný je i design s „dírou“ pro přední kameru a obdélníkovým modulem zadního fotoaparátu. A když už jsme u kamer, podíváme se na jejich rozlišení. Přední kamera by měla dostat 16 MPix a hlavní fotoaparát bude mít senzory s rozlišením 64 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix. Baterie by podle Tenaa měla mít kapacitu 4000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 40 W. Snímač otisků prstů bude uložen na hraně zařízení. A protože jedinou výraznou změnou Nova 7 SE Vitality Edition je výměna procesoru, mohla by díky tomu být nižší i jeho cena. Ale budeme muset počkat na její potvrzení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.