Čerstvě představená verze nového systému Applu iOS 14 má v sobě celou řadu novinek, se kterými se tvůrci během představovačky neopomněli pořádně pochlubit. Jde o převratné funkce jako je podpora widgetů pro domovskou obrazovku, pop-up notifikace nebo třeba PIP (picture-in-picture) režim pro překrývající se okna. Tedy převratné pro jablečné konzumenty, protože některé z těchto „novinek“ jsou u Androidu skoro dekádu staré. A internetové vtípky na toto téma jsou nemilosrdné, k čemuž se z chutí přidali oficiální i v Googlu.

Například dnes ráno Twitterový účet @madebygoogle zveřejnil snímek domovské obrazovky současného Google Pixel 4A s widgetem s vtipnými upomínkami. Ty doslova říkají „uvědomit si, že jsme měli widgety odjakživa“ a hned následující „povědět světu“. A jakkoli z těchto slov přímo kape ironie, tak jsou v podstatě pravdivá, protože widgety opravdu jsou k dispozici od Androidu 1.0, vydaného v roce 2008. Internetová komunita si pak přisadila s dalšími fakty, že například pop-up notifikace a PIP funkce jsou pro Android dostupné někdy od let 2011-2012.

Samozřejmě ale nejsme nepřející a ovocnářským kolegům tyto moderní vymoženosti také z celého srdce přejeme. iOS 14 samozřejmě přináší i spoustu dalších zásadních změn a vylepšení, takže nejde vždy jen o dohánění konkurence. Novinek se dočkaly také iPadOS, WatchOS a tvOS, takže šlo opravdu o generační skok napříč celým spektrem systémů firmy. Většina z nás je ale jistě mnohem zvědavější na novinky v Androidu 11. Nikdy ale neublíží se po očku podívat, jak se vyvíjí i konkurenční platformy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.