Vzhledem k tomu, že jsme se v uplynulých dnech několikrát zmínili o tom, že se chystá představení telefonu Sony Xperia 5 II, tak asi nikoho nepřekvapí, že už je venku. Společnost Sony jej právě dnes uvedla na trh a my jen dodáme, že jde o vlajkovou loď s výtečnými parametry. A na ty se teď společně podíváme.

Design a displej

Nový telefon Sony Xperia 5 II je důstojným pokračovatele řady Compact. Z ní můžeme připomenout modely Xperia 1, Xperia 1 II a Xperaia 5. Název celé řady dává tušit, že jde o kompaktní telefony, které lze ovládat jednou rukou. Jsou menší a lehčí. Jsou proto dobrou volbou pro ty, kteří chtějí dobře vypadající a ne příliš velký telefon se solidní výbavou. V tomto případě nová Xperia určitě nezklame. Má totiž „jen“ 6,1 palcový OLED displej s rozlišením 2520×1080 pixelů. Poměr stran je 21:9 a obnovovací frekvence dosáhla až na 120 Hz. K tomu přidejme i podporu HDR, technologii BRAVIA X1, vzorkovací frekvenci 240 Hz a ochranu Gorilla Glass 6. Vylepšena byla i haptická odezva.

Další parametry

To co z telefonu, kromě jiného, dělá vlajkový stroj je i procesor. Zde byl použit Snapdragon 865 s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit až na 1 TB. Přestože je telefon kompaktní, baterie má dobrou kapacitu 4000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 21 W. Snímač otisků prstů je uložen na hraně přístroje a operačním systémem je Android 10. Konektivitu zastupuje 5G, 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 ac (2,4 GHz/5 GHz) 2 x 2 MIMO, Bluetooth 5.1, GPS, GLONASS, NFC, USB-C 3.1 a 3,5 mm audio jack. Nechybí ani certifikace IP65/IP68.

Foto výbava

Foto výbava také patří k tomu, co se určitě povedlo. V tomto případě nejde o hromadu megapixelů, ale Sony tady staví na dobrém osvědčeném základě a optice z dílen Zeiss. Přední selfie kamera má 8 Mpix a světelnost f/2.0. Zadní fotoaparát je trojitý a je uložen do klasického vertikálního modulu. Všechny tři snímače mají rozlišení 12 Mpix, clona se pohybuje v rozmezí od f/1.7 přes f/2.2 až po f/2.4. Najdeme zde podporu hybridního OIS a EIS a trojnásobného optického zoomu. Jeden ze snímačů funguje jako širokoúhlý objektiv se záběrem až 124° a další zas pracuje jako teleobjektiv.

Cena a dostupnost

Sony Xperia 5 II půjde ve Spojených státech do předběžných objednávek 29. září/septembra, prodeje odstartují ale až 4. prosince/decembra. Cena je nastavena na 950 dolarů. Telefon bude dostupný i u nás, ale přesný termín znám zatím není. Na našem trhu bude nabízen v barvě černé a modré a cena by se měla pohybovat kolem 24990 Kč.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.