Procesory založené na 5 nm výrobním procesu už nám pomalu klepou na dveře a navzdory původnímu očekávání prvenství neurval Huawei s Kirinem 9000. Ten byl z mnoha důvodů opožděn a jako první tak pravděpodobně za měsíc přijdou modely iPhone 12 s Apple 14 Bionic. Snapdragon 875 by ale měl být poměrně v závěsu, přičemž se předpokládá, že první telefony jím vybavené by se mohly na trh dostat někdy v lednu / únoru 2021. Ale výrobci už se začínají pomalu předhánět ve slibech a prohlášeních právě ve spojitosti s SD875.

Jako první se do hry o nové modely telefonů se Snapdragonem 875 zapojily čínští rivalové Xiaomi a Realme. Těžko říct, zda v podstatě koordinované prohlášení byly záměrem, ale to je v podstatě jedno. Obě firmy patří k významným partnerům Qualcommu, takže přednost v dodávkách rozhodně není žádné sci-fi. Bohužel podle veškerých dostupných informací bude SD875 nejen zase o pořádný kus výkonnější, ale znovu by měla poskočit i cena. A to tím špatným směrem. Takže všichni zájemci o ty opravdové high-end modely i čínských značek by pomalu měli začít šetřit.

Realme se do ohlašování novinek na sociální síti Weibo vrhli opravdu po hlavě a podle všeho nás tak čeká zcela nová řada telefonů.  Dosavadní vlajkové modely řady X (jako například aktuální Realme X50 Pro) jsou stále ještě „nedostatečně“ prémiové a tak by Snapdragony 875 měly dostat modely ještě luxusnější řady. Čím se asi Realme dostanou zcela na úroveň Xiaomi, kteří šokovali fanoušky cenami Mi 10 a Mi 10 Pro. Přesné označení chystaných nových telefonů Realme jsme se nedozvěděli, ale to nám asi do konce roku firma mileráda sdělí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.