I když jsme v drtivé většině případů zaměření na technologické vymoženosti čínské provenience, tak si občas neodpustíme zabrousit i do jiných zajímavých vod. Ostatně v dnešní globalizované době má v sobě nějakou tu „Čínu“ asi cokoliv. Včetně nás samotných s koronavirem 🙂 A dnes představený VR set Oculus Quest 2 si pozornost určitě zaslouží, protože vylepšuje parametry minulé generace a zároveň srazil příjemně i základní cenu. Někomu sice nebude vonět vlastník značky (tedy Facebook), ale to je bohužel nutné zlo mnoha kvalitních produktů.

Změn oproti první generaci je opravdu celá řada, takže si je projdeme postupně. Oculus Quest 2 bude pohánět zbrusu nová platforma Snapdragon XR2, což bude znamenat masivní skok ve výkonu podpořený i 6 GB RAM. Vylepšení se dočkaly i displeje, které mají nově rozlišení 1920 x 1832 pixelů na každé oko a hlavně podporu 90 Hz obnovovací frekvence. Sice výrobce neuvádí zda jde o OLED nebo LCD, ale to se časem dozvíme. Náhlavní set je také o 10 % lehčí a změn se dočkaly i ovladače Touch. Vše půjde používat nejen samostatně, ale i po propojení s PC díky funkci Oculus Link.

Pořádně naroste také knihovna podporovaných her se vším všudy, takže bude Oculus Quest ještě mnohem zajímavějším gadgetem k vlastnění. A jedním z hlavních argumentů pro všechny fanoušky VR bude i cena, protože Oculus Quest 2 vstoupí do prodejů jen za 299 dolarů. Což je o plných 100 dolarů méně, než první generace. Takže pokud výhledově uvažujete o vstupu na pole VR, tak je pravděpodobně tenhle kousek jedním z hlavních adeptů na pořízení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.