Společnost HMD Global plánuje na 22. září/septembra prezentační akci. Ovšem očekává se, že z Nokia telefonů, který by měly být ještě letos představeny bude uveden jen model Nokia 7.3. Zároveň se ale už od jara řeší kdy a s jakou výbavou bude uvedena vlajková loď Nokia 9.3 PureView. Výroba a následné uvádění na trh vlajkových strojů totiž v HMD Global trochu vázne. Což je možná škoda. Na nástupce původního modelu Nokia 9 PureView totiž čekáme už druhým rokem.

Tipaři sice odhadují, že Nokia 9.3 PureView by mohla být představena snad v říjnu/októbri, ale nic není zatím potvrzeno. Můžeme se proto jen domnívat, že uvedení telefonu mohla zdržet kamera, která by podle jarních odhadů měla být uložena pod displejem. Ať tak či tak, na čínské síti se nyní objevil nákres Nokia 9.3, který zdánlivě kameru pod displejem potvrzuje. Zdánlivě proto, protože opět nelze ověřit pravost těchto nákresů.

Budeme se tedy tvářit, že obrázkům věříme a všimneme si, že chystaný telefon skutečně kameru pod obrazovkou má. Stejně tak má pod ní uložen i snímač otisků prstů. Užitná plocha by tak mohla být skutečně velká, protože i veškeré rámečky kolem displeje jsou minimální. Při pohledu na zadní panel vidíme kruhový modul fotoaparátu, který má, stejně jako původní PureView, pět snímačů. A když se ještě vrátíme k displeji, odhaduje se, že bude mít i obnovovací frekvenci až 120 Hz a u přední kamery se čeká rozlišení 32 MPix. Jestliže má být tento telefon vlajkovou lodí, měl by mít Snapdragon 865, který by mohlo doplnit 6/8 GB RAM a 128/256 GB interního úložiště. Cena by se mohla pohybovat kolem 800 dolarů. Ale i u těchto informací si raději počkáme na potvrzení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.