Už zanedlouho bychom se měli dočkat oficiálního představení nových model z řady Xiaomi Mi 10. Těmi budou Mi 10T a Mi 10T Pro, přičemž jejich design a údajné parametry už utekly na web před pár dny. Jedinou zásadní nejistotou tak zůstalo cenové zařazení novinek, které by údajně měly být levnějšími alternativami k vlajkovým Mi 10 a Mi 10 Pro. Dnes byl také zveřejněn snímek, na kterém je k vidění údajná cena chystaného Pro modelu, takže další střípek do mozaiky. Tedy pokud se vše potvrdí.

Snímek byl sdílen starými známými z Digital Chat Station, takže jde minimálně o vysoce pravděpodobnou spekulaci. Zachycuje štítek s cenou v eurech, takže pravděpodobně některý z evropských distributorů něco někde neuhlídal. Podle něj by prémiová verze Xiaomi Mi 10T Pro měla stát 699 euro, což na první pohled není až taková láce. Ale je třeba si uvědomit, že jde o plných 300 euro méně než původní cena Mi 10 Pro a dokonce 100 euro méně než klasické standardní Mi 10.

A parametry nových modelů nevypadají rozhodně špatně. Sice se dočkáme lehkého kroku zpět od AMOLED k LCD displeji, který ale bude mít 144 Hz adaptabilní obnovovací frekvenci. Opět bude použit procesor Snapdragon 865 a kapacita baterie by měla být velmi solidních 5000 mAh. Zdroje hovoří o trojici zadních fotoaparátu (108 Mpx + 20 Mpx ultra-wide + 12 Mpx telefoto), i když na renderech to vypadá na čtyři senzory. Zdání ale může klamat. Standardní Mi 10T pak na tom bude podobně, ale jen se 64 Mpx hlavním senzorem. Tak už snad brzy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.