Včera se dostala v Číně do prodeje první várka nové generace ohebných telefonů od Motoroly a na ocet opravdu dlouho nezůstala. Ačkoliv je cena nového modelu RAZR 5G nastavena na lidových více než 1800 dolarů, tak vše trvalo asi jen dvě minuty. I když nebyl přesně specifikován počet dostupných kusů, tak se jedná o velmi dobrý výsledek. Hlad po klasickém „véčkovém“ designu evidentně přebije i extrémní cenu telefonu. Druhá várka by měla být k dispozici už 21. září a dá se očekávat velmi podobný průběh.

Nová Motorola RAZR 5G samozřejmě opět vzdává hold legendárnímu designu RAZR V3 a díky ohebnému displeji se mu opravdu navýsost podobá. Ohebný kloub se ale podle vyjádření tvůrců dočkal zásadních změn a bylo na něj využito přes 100 patentů. Podle testů by tak telefon měl vydržet až 200.000 otevření, což údajně stačí minimálně na pět let vysokého provozu. Na animaci výše pak můžete vidět přesné ohnutí displeje samotného při zavření telefonu, kdy se lehce „potopí“, aby nebyl příliš namáhán v jedné pozici. No uvidíme, zda se optimistické předpoklady ohledně lepší odolnosti potvrdí i v reálu.

Jinak jde výbavou stále o telefon vyšší střední třídy a ani s extrémní cenou se tak high-endu nedočkáte. Motorola RAZR 5G tak může nabídnout třeba 6,2-palcový OLED displej a 2.7-palcový sekundární displej, případně procesor Snapdragon 765G. Selfie kamerka má rozlišení 20 Mpx a hlavní senzor pak poskočil na 48 Mpx. Kapacita baterie je poměrně dietní s 2800 mAh a stejně tak 15W nabíjení už dnes nikoho neohromí. Ale ohromovat parametry není cílem telefonu, protože vám okolí bude závidět nestárnoucí legendární design. Tedy pokud na to máte…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.