Telefon Sony Xperia 5 II se blíží svému představení. To vypukne už za dva dny a proběhne online na oficiálním YouTube kanálu společnosti. Telefon má za sebou všechny potřebné certifikace, známe dokonce i jeho design a několik parametrů. Pro další si zaskočíme na stránky certifikačního úřadu Tenaa. Tam se totiž telefon před pár dny objevil.

Certifikací Tenaa prošel telefon Sony Xperia 5 II se dvěma kódovými označeními, a to XQ-AS72 a XQ-AT72. Mělo by jít tedy o dvě verze, kdy by obě měly podporovat 5G sítě, měly by mít sloty pro dvě SIMky a obě poběží na operačním systému Android. Displej minimálně jedné z verzí bude mít úhlopříčku 6,5 palce. Celkové rozměry by měly být 166×72×7,9 mm. Baterie by měla mít kapacitu 3860 mAh. Tyto specifikace se sice mírně rozcházejí s tím, co jsme se dozvěděli na konci minulého měsíce od tipařů. Ale za dva dny bude zcela jasno.

Výpis Tenaa ale zmiňuje i verzi XQ-AT42, která by měla mít až 12 GB operační paměti a mělo by jít o prémiovou verzi. Takže opět uvidíme a počkáme na oficiální představení. Očekává se, že jako procesor výrobce použije Snapdragon 865. A neměla by údajně chybět ani solidní foto výbava, kdy objektivy budou pocházet z dílen Zeiss. Primární snímač má 12 MPix a světelnost f/1.7. Sekundární 12 Mpix senzor bude fungovat jako teleobjektiv s 3× optickým zoomem. A poslední, taktéž 12 Mpix snímač, bude širokoúhlý se záběrem až 124°. Nemělo by chybět OIS a EIS. Na potvrzení si ale pro jistotu opět počkáme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.