Tak už můžeme veškeré spekulace o datu představení nového vlajkového telefonu od Googlu uložit ke spánku. Dnes totiž americký gigant oficiálně potvrdil, že bude Pixel 5 představen už 30. září v 11:00 místního času. Samozřejmě bude vše streamováno přímo k fanouškům, takže pokud by vás snad přenos zajímal, tak o něho určitě nepřijdete. A podle oficiálního plakátku se nedočkáme jen telefonu samotného, ale i nové generace Chromecastu a také dlouho očekávaného chytrého reproduktoru.

Pokud budeme věřit přesnému frázování oznámení, tak by se mělo dostat dokonce na „telefony“, takže by Pixel 5 teoreticky neměl bát osamocen. O XL variantě se sice v minulosti spekulovalo, ale v podstatě pro ni zatím neexistují žádné důvěryhodné informace. Možná se tak dočkáme jen rozšíření dostupnosti již existujícího Pixel 4A pro další trhy, případně jeho 5G verze. Samotný Pixel 5 by ale měl navzdory „vlajkovému“ označení mířit spíše do vyšší střední třídy, čemuž bude uzpůsobena i plánovaná cena telefonu. Googlu se vysoce agresivní cenová politika osvědčila právě u 4A a hodlá v ní pokračovat.

Zasvěcení totiž otevřeně hovoří pro nový telefon o cenové hladině 699 dolarů (nebo 629 euro). S podobnou cenovkou jsou tak samozřejmě nutné i některé úlitby bohům, mezi které bude patřit zejména použitý procesor. U něj se nejvíce spekuluje o využití Snapdragonu 768G, který je výkonnější než klasický SD765G, ale není tak drahý jako špičkový SD865 (Plus). Displej by měl mít poměrně kompaktních 6,1-palce a mělo by jít o OLED panel s 90 Hz obnovovací frekvencí. U fotoaparátu také nečekejme radikální změny hlavního senzoru a s největší pravděpodobností se opět zopakuje osvědčený 12 Mpx. Tak uvidíme.