Už nějakou dobu čekáme na oficiální představení několika telefonů Nokia a mezi nimi je i model Nokia 7.3. Pravda je sice ta, že ještě před prázdninami bylo oznámeno, že představení tohoto telefonů a také strojů Nokia 9.3 PureView a Nokia 6.3 je odloženo, ale nový termín nebyl stanoven. Až nyní společnost HMD Global hlásí, že na 22. září/septembra plánuje online akci, která bude zaměřena na nové telefony. Tedy nic konkrétního.

Vzápětí na to se ale na Twitteru na účtu Nokia anew objevila krátká depeše. Podle ní bude na této akci představena právě Nokia 7.3. Dále tweet naznačil, že vlajkový stroj Nokia 9.3 PureView bude uveden později. Očekává se, že se tak stane až na konci letošního roku. Ostatně průběžné odkládání uvedení vlajkových telefonů Nokia není ničím novým. Není ale zatím jasné, zda 22. září bude představen jen jeden telefon a nebo jich bude víc.

Každopádně bychom si mohli ještě před touto prezentační akcí zopakovat to, co dosud o modelu Nokia 7.3 víme. Už z názvu je jasné, že tento telefon bude nástupcem Nokia 7.2 a nepůjde o prémiový přístroj. Půjde spíš o cenově dostupný telefon s podporou 5G sítí. Tipaři odhadují, že bude osazen procesorem Snapdragon 690, který tuto podporu umožňuje. Displej by měl mít úhlopříčku 6,3 palce a FullHD+ rozlišení. Baterie by měla mít kapacitu 4000 mAh s rychlým 18 W nabíjením. V rámci foto výbavy bychom se mohli dočkat 24 MPix selfie kamery a hlavního fotoaparátu, který by měl mít primární senzor s rozlišením 64 MPix nebo 48 MPix. Teď jen musíme počkat na oficiální potvrzení, že telefon bude skutečně za týden představen.