O chystaném telefonu LG Wing se před jeho představením mluvilo poměrně často. Aby taky ne. Výrobce zde použil něco, co jsme zatím u jiných telefonů neviděli. Ano, jde o otočný displej, který je skutečně originální. Otázkou je, jak bude praktický. To bychom mohli záhy zjistit, protože nový LG stroj je na světě a svou otočnou obrazovkou jde proti proudu trendu skládacích přístrojů.

Design a otočný displej

Protože displej a design LG Wing je to, oč tu běží především, podíváme se nejdřív právě na tyto parametry. V LG chtěli pojmout telefon se dvěma displeji jinak, než bývá zvykem. A zdá se, že se jim to celkem povedlo. Vše je postaveno na tom, že se hlavní obrazovka otáčí o 90° a pod ní je menší sekundární displej. Oba zobrazovací prvky spolupracují a nabízejí uživatelům nové možnosti použití. Samozřejmě jako u všech podobných mechanismů dojde časem k opotřebení. V tomto ohledu výrobce tvrdí, že závěs pro otočení hlavního displeje je vybaven dvojitým pružinovým zámkem a hydraulickým tlumičem. Tyto konstrukční prvky by měly zabránit uvolnění obrazovky a měly by tlumit nárazy a vyvinutý tlak při otáčení. Otočný čep by měl vydržet až 200000 otočení.

Hlavní OLED displej má úhlopříčku 6,8 palce a rozlišení 2460×1080 pixelů. Poměr stran je 20,5:9. Po otočení této obrazovky se objeví menší 3,9 palcový OLED displej s rozlišením 1240×1080 pixelů a poměrem stran 1,15:1. Tento displeje má polyoxy-methylenovou vrstvu, která by měla zabránit poškrábání. Telefon má také certifikaci vojenského standardu MIL-STD 810G a IP54. V displeji je uložen i snímač otisků prstů.

Další parametry

Jako procesor výrobce použil Snapdragon 765G a doplnil jej 8 GB operační paměti a 128 GB, případně 256 GB interního úložiště. Telefon tak sice podporuje 5G sítě, ale díky výběru čipsetu nelze mluvit o vlajkové lodi. Baterie má dnes již standardní kapacitu 4000 mAh a podporu rychlého nabíjení a 10 W bezdrátového nabíjení. Konektivitu zastupuje 5G (SA/ NSA), duální 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 ax (2,4 GHz/5 GHz), Bluetooth 5.1, GPS, GLONASS, Beidou, NFC a USB-C. Operačním systémem je Android 10 s nadstavbou LG UI. Rozměry telefonu jsou 169,5×74,5×10,9 mm při hmotnosti 260 gramů.

Foto výbava, cena a dostupnost

Hlavní fotoaparát má tři snímače. První z nich dostal 64 MPix, světelnost f/1.8 a OIS. Druhý 13 MPix snímač funguje jako širokoúhlý objektiv se záběrem 117° a clonou f/1.9. Je určen pro focení v standardním režimu. Poslední senzor z této trojice má rozlišení 12 Mpix a opět jde o širokoúhlý objektiv se záběrem 120° a slouží pro focení v otočném režimu. Jeho světelnost je f/2.2. Fotoaparát je vybaven funkcí Gimbal Motion pro maximální stabilizaci při focení. Přední pop-up kamera má 32 MPix, je širokoúhlá se záběrem až 80°.

A jaká bude cena LG Wing? Tu zatím výrobce tají. Přesto se odhaduje, že by se měla pohybovat kolem 1000 dolarů. Prodeje by měly začít v tomto měsíci, ovšem jen na jihokorejském trhu. Následně by se měl telefon dostat i na globální trhy.