I když už se pomalu začíná zdát, že koronavirová pandemie snad nikdy neskončí, tak musíme přece jen zůstat lehce optimističtí. Protože lidstvo už mnohem horších pohrom zažilo mnohem více. Ale samozřejmě neublíží zůstat stále připraveni a ostražití, k čemuž mohou často velmi pozitivně přispět i moderní technologie. Třeba bezkontaktní IR teploměry, protože měření teploty je (nejen) během pandemie zásadním prvkem prevence. A dnes pro vás máme další super levné IR modely hezky z Aliexpressu, třeba od známé firmy KKMOON.

Jako první je to IR teploměr KKMOON ve tvaru „pistole, který stačí jen z bezpečné vzdálenosti 3 až 5 cm přiložit k čelu a změřit tělesnou teplotu jediným zmáčknutím tlačítka. Hodí se pro měření teploty jak u dětí, tak i u dospělých. Teplota je změřena během dvou sekund a a výsledek měření se objeví na LCD displeji. Ten je podsvícený a podle aktuální teploty se i zabarví. Při normální teplotě je displej zelený, při zvýšené a vyšší teplotě je žlutý a při vysoké horečce červený. Měřit lze buď ve stupních Celsia a nebo ve stupních Fahrenheita. Navíc je k dispozici i paměť až na 32 měření. Ten pořídíte jen za 8.19 dolarů, ale v nabídce je toho mnohem více.

A pro jistotu ještě velmi podobná sestava těchto teploměrů i z dalšího obchodu na Aliexpressu, tentokrát s 9 modely na výběr. A najdeme tam i některé zajímavé kompaktnější kousky s menšími rozměry a váhou. Ceny začínají už na 4.99 dolarech, takže si určitě něco vyberete. Tedy pokud už nemáte něco podobného doma…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.