Obchodní čínsko-americká válka už nám probíhá hezkých pár měsíců, ale v mobilní oblasti se zatím omezila v podstatě jen na Huawei a ZTE. Což ale neznamená, že nemůže dojít i k zapojení dalších značek, jak se včera přesvědčili i OnePlus. Americká celní správa totiž zabavila zásilku 2000 nových sluchátek OnePlus Buds a halasně se pochlubila na Twitteru tímto úspěchem. Podle jejich slov šlo o zabavení falešných Apple AirPods z Hong Kongu v originální hodnotě skoro 400 tisíc dolarů. Vtipná historka, která se rychle vysvětlí ? Ne tak docela.

Dnes totiž zástupci americké celní správy v rozhovoru pro tisk znovu potvrdili zadržení zásilky a vyvrátili tak spekulace o možném omylu. Podle jejich slov se jedná o produkty porušující obchodní známky firmy Apple a zadržení tak bylo zcela v pořádku. Což je velmi zajímavá interpretace, protože Apple samotný rozhodně OnePlus za porušení obchodní známky nežaloval a OnePlus Buds se normálně prodávají na mnoha místech v USA. A Apple rozhodně nepatří k těm, kteří by měli z nějaké té extra žaloby na konkurenci strach nebo zábrany.

Celá situace tak vypadá na spíše na zatvrzelou snahu celní správy o zakrytí jednoznačného přešlapu, zejména ve stínu právě oné nešťastné obchodní války. OnePlus se k situaci ještě nevyjádřili, ale dá se čekat, že se nějakého toho stanoviska ještě dočkáme. Protože pokud by se do problémů dostaly OnePlus Buds, tak se dá čekat zabavování v podstatě veškerých bezdrátových TWS sluchátek na trhu. I když v dnešní šílené době bychom se už asi nedivili ničemu….

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.