Chystaný telefon Samsung Galaxy S20 FE byl v posledních dnech přetřásán poměrně často a poměrně hodně. Dokonale známe jeho design, sítí prosvištěly i jeho kompletní specifikace a probrali jsme i jeho cenu na kanadském trhu. Snad jediné, co nám chybí v mozaice informací, je termín představení tohoto telefonu. Nyní díky Maxu Weinbachovi víme, že představení proběhne 23. září/septembra.

Prezentační akce proběhne online a její název je „Galaxy Unpacked for Every Fan“. Samsung Galaxy S20 FE bude tedy představen už za pár dní a půjde o docela povedený kousek se slušnými parametry. A pro ty z vás, kteří třeba nečetli naše předchozí články, dnes specifikace i cenu zopakujeme. A začneme cenou, za kterou bude telefon nabízen na kanadském trhu. Ta by měla být nastavena na 1148,65 kanadských dolarů. To je v přepočtu zhruba 876 dolarů amerických. V korunách bychom se pak pohybovali zhruba v relaci 19000.

A teď tedy ty parametry. Galaxy S20 FE by měl mít Super AMOLED displej s úhlopříčkou 6,5 palce a rozlišením 2400×1080 pixelů. Obnovovací frekvence bude až 120 Hz a jemnost 407 ppi. Poměr stran se tímto dostane na 20:9. K tomu přidejme ještě sklo Gorilla Glass 3 a snímač otisků v obrazovce. V případě procesoru se můžeme těšit na Snapdragon 865 se 6 GB RAM a 128 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4500 mAh a podporu 15 W nabíjení. Údajně by neměla chybět ani certifikace IP68.

Hlavní fotoaparát by měl být trojitý se snímači dvakrát 12 MPix a 8 MPix. Přední kamera bude uložena v „díře“ v displeji a dostane 32 Mpix. Nebude chybět podpora Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0 a NFC. Operačním systémem je Android 10 s nadstavbou One UI 2.1 nebo 2.5. Podle tohoto stručného shrnutí specifikací to vypadá, že se je na co těšit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.