Čínská značka Realme se už dávno drápkem zachytila i na globálních trzích včetně toho našeho a jejich snahou je v nižší třídě zejména nabídnout alternativu ke konkurenčnímu Redmi. V té nejnižší cenové kategorii je souboj asi nejtvrdší a brzy bychom se měli dočkat nového zástupce právě takto zařazené řady „C“. Konkrétně by pak nové Realme C17 mělo být představeno už 21. září a dnes se na internetu objevily i v podstatě veškeré specifikace tohoto telefonu. A nutno dodat, že nevypadá rozhodně špatně.

Realme C17 totiž bude mít velmi solidní parametry, které dokonce v mnoha ohledech lehce překvapí. Například 6,5-palcový IPS displej sice bude mít jen HD+ rozlišení 1600×720 pixelů, ale na druhou stranu nabídne 90 Hz obnovovací frekvenci. Což je stále ještě vyhrazeno výrazně vyšším modelům. Stejně tak nový procesor Snapdragon 460 spolu se 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti slibuje dobrý výkon a hlavně osloví i zapřísáhlé odpůrce Mediateku.

Dále se pak dočkáme třeba hned čtveřice senzorů zadního fotoaparátů, které sestávají z 13 Mpx f/1.8 hlavního, 8 Mpx ultra-wide, 2 Mpx makro a 2 Mpx B&W kousků. Foto sestavu pak doplní 8 Mpx selfie AI kamerka. Baterie bude také velmi slušná s 5000 mAh kapacitou a podporou 18W rychlo-nabíjení. Stejně jako ostatní sourozenci z řady „C“ i Realme C17 bude mít samostatný microSD slot a nezapomene se ani na čtečku otisků prstů na zádech telefonu.

Podle všeho by cena novinky měla být o fous vyšší než u Realme C15, ale stále by mělo jít o extrémně dostupný model. Na výběr bude mezi Navy Blue a Lake Green barevnými variantami a dočkáme se už jen za pár dnů. Bude to stačit na ohrožení pozice Redmi 9 & spol. ?