Podzim za dveřmi a pandemie koronaviru je pořád tady. Blíží se i období rýmiček a nachlazení, takže určitě nebude na škodu se na toto období dobře zásobit. Navíc když nyní probíhají na e-shopu Cafago bleskové prodeje, ve kterých si můžete se slevou pořídit bezkontaktní IR teploměr a velký balík roušek.

I když jsme už letos několikrát bezkontaktní teploměr avizovali, pojďme si znovu pospat jak tento rychlý pomocník měření teploty funguje. Teploměr má IR senzor, takže jej stačí jen z bezpečné vzdálenosti 3 až 5 cm přiložit k čelu a změřit tělesnou teplotu jediným zmáčknutím tlačítka. Hodí se pro měření teploty jak u dětí, tak i u dospělých. Teplota je změřena během 0,5 sekundy a výsledek měření se objeví na LCD displeji. Ten je podsvícený a podle aktuální teploty se i zabarví.

Při normální teplotě je displej zelený, při zvýšené žlutý a při vysoké teplotě červený. Měřit lze buď ve stupních Celsia a nebo ve stupních Fahrenheita. Energii pak dodají dvě AAA baterie. Teploměr se po měření automaticky sám do 15 sekund vypne, což by mělo prodloužit životnost baterií. Na Cafago jej nyní můžete pořídit za výbornou cenu 8.69 euro.

Roušky asi není třeba nějak obšírně popisovat. V tomto případě jde o balík s 50 kusy jednorázových roušek. Jsou třívrstvé a vyrobené z vysoce kvalitní netkané textilie. Díky tomu jsou dobře prodyšné, lehké a pohodlné. Šňůrky, kterými roušku upevníte za uši, jsou elastické a měkké. Použít se dají i při úklidu, opracování dřeva nebo kovu. Dokonce by se dalo říct, že jsou svým způsobem i estetické, ale to je u jednorázových roušek asi to poslední, co bychom od nich očekávali. Na e-shopu Cafago si nyní v bleskovém prodeji můžete balík 50 roušek pořídit za 7.49 euro.